چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٦٩٧٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨
 
معارفه مدیر فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها
حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی طی حکمی حجت‌الاسلام ملک‌حسین رحمانی را به سمت مدیریت فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی حکمی حجت‌الاسلام ملک‌حسین رحمانی را به سمت مدیریت فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم که صبح امروز در سالن جلسات ساختمان مرکزی این نهاد برگزار شد، اظهار کرد: این اتفاق زود هنگام با تصمیم حجت‌الاسلام کرمی شکل گرفت.

وی افزود: انتظارات ما از مجموعه فرهنگی به قدری بالا است که این حوزه نیاز به کمک دارد‌. کار نهاد رهبری عمدتاً در بخش فرهنگی است که علی‌رغم کارهای صورت گرفته هنوز کارهای انجام نشده و ایده‌های زیادی در این حوزه وجود دارد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: حجت‌الاسلام رحمانی نیز در این عرصه با روحیه پیگیری که دارند، موفقیت‌های زیادی را به دست خواهند آورند.

در ادامه حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: نهاد رهبری در دانشگاه‌ها بهترین محل برای تاثیرگذاری است. هرچند در این مسیر سختی‌هایی نیز وجود دارد، اما محیطی است که بهترین مسیر برای تأثیر در کشور را دارد.

وی افزود: سختی کار ما  در برابر سختی کار شهدا قابل قیاس نیست. جلسات تکریم و معارفه فرصتی برای بیان موارد اخلاقی و ارزیابی خودمان است. اگر خدمتی به مردم کردیم و منجر به آرامش قلبی خودمان شد، بدانیم که مسیر درستی را می‌رویم.

صالحی با بیان اینکه رسالت اصلی ما فرهنگی است و انقلاب اسلامی بنا بر مانیفستی که بزرگان انقلاب تعریف کرده‌اند یک انقلاب فرهنگی بوده، تاکید کرد: فرهنگ همان اتمسفری است که در آن تنفس می‌کنیم؛ با این وجود امروز حوزه‌های مختلف متاثر از فرهنگ هستند.

وی تفاهم‌نامه آموزش ضمن عقد برای کلیه زوجین را از اقدامات ارزشمند حجت‌‌الاسلام کرمی عنوان کرد و افزود: امیدواریم روند پیشبرد برنامه‌های حوزه فرهنگی در دوره جدید نیز به‌خوبی پیش برود و نقایص برطرف شوند.

صالحی با بیان اینکه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از ظرفیت‌های خوبی در مشهد مقدس برخوردار است که این ظرفیت‌ها به برکت امام رضا(ع) عمدتا با محوریت ازدواج مورد استفاده قرار گرفتند، تصریح کرد: ازدواج‌های دانشجویی و آموزش‌های متاهلین ویترین فعالیت‌های نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها است و برگزاری ۲۲ دوره ازدواج دانشجویی یک تجربه انباشته شده است که قرار است از داده‌های این مراسم‌ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه مدیر سابق فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها سند راهبردی در حوزه ازدواج دانشجویی را به نگارش درآورده که باید هرچه سریعتر جمع‌بندی آن انجام شود، تصریح کرد: این سند یک نقشه راهی برای ارائه خدمات دستگاهی و فرادستگاهی جهت ارایه خدمات قبل، حین و بعد از ازدواج است.

گفتنی است، در این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام سعید کرمی قدردانی و حجت‌الاسلام ملک‌حسین رحمانی به سمت مدیر فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شد.

متن حکم حجت‌الاسلام صالحی برای حجت‌الاسلام رحمانی به شرح زیر است:

برادر ارجمند حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای ملک  حسین   رحمانی

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمندتان،  شما را به‌عنوان مدیریت  فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب می‌نمایم.

مقتضی است ارتقای اثرگذاری مدیریت فرهنگی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی‌ و با رویکردی دینی انقلابی و استفاده از قالب‌های خلاقانه و هنری  و ظرفیت عموم دانشگاهیان در اولویت برنامه‌ریزی  قرار گیرد.

فرصت را  مغتنم  شمرده از زحمات اثرگذار جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای کرمی در مدت تصدی مدیریت تقدیر و تشکر نموده و بر استمرار طرح‌های اجرایی و رویکردهای ابلاغی  مدت مدیریت ایشان تاکید می‌نمایم.

از خداوند منان توفیقات روزافزون شما را مسالت دارم.

محمد مهدی صالحی
معاون فرهنگی  سیاسی

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو