چهارشنبه ٠١ آبان ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٥٢٨٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی:
تشویق به حمایت از تولیدات داخلی باید از دغدغه‌های دانشگاه باشد
رئیس نهاد نمایندگی‌ مقام‌ معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: تشویق به حمایت از تولیدات داخلی باید از دغدغه‌های دانشگاه باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه گفت: امام حسن عسگری(ع) در کتابی که از ایشان نقل شده است می‌فرماید، دانشمندان بد ضررشان به جامعه بیشتر از آسیب سپاه یزید بر یاران امام حسین(ع) است.

وی ادامه داد: دانشمند بد مسیر جامعه را عوض و انسان بد پرورش می‌دهد که در این صورت نقش و ارزش علم و جایگاه عالم در نظام دینی اسلامی پایین می‌آید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار کرد: نگاه مقام معظم رهبری به دانشگاه‌ها دارای سه کارویژه است که اولاً دانشگاه را ایشان محل حل مشکلات کشور می‌دانند که جای حل مسائل جامعه در قالب‌های مختلف است.

وی ادامه داد: رهبری معتقد است هیجانی حل کردن مشکلات موجب پیچیدگی آن می‌شود. دانشگاه محل حل خردمندانه مسائل کشور است. توجه به شیوه‌های تولید و تشویق به حمایت از تولیدات داخلی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و... باید از دغدغه‌های دانشگاه باشد. افزایش سرعت انتشار محتواهای متنوع و تغییراتی که به‌صورت جهانی و سراسری در سبک زندگی‌ها مواجه هستیم، توسط دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: کارویژه دوم دانشگاه‌ها ازنظر مقام معظم رهبری این است که یک مجموعه‌ای از جوانان جامعه در اختیار دانشگاه قرار دارد و مدیریت دانشگاه نقش به‌سزایی در تربیت جوانان مؤمن دارد.

رستمی ادامه داد: مدیریت چنین شرایطی باید در بستر علمی صورت بپذیرد که دانشگاه باید این رسالت تربیت را عهده‌دار بوده و نقشی برای استاد و نظام آموزشی طراحی کرده باشد.

وی افزود: سومین کارویژه رهبری تحول مستمر و دائمی دانشگاه است؛ بنای دانشگاه همواره در کشور در مسیر مسائل و مصلحت‌های جهانی و اسلامی بوده است، دانشگاه‌ها مبتنی بر دین‌گریزی بنا شده بود که امروزه علاوه‌بر رفع و اصلاح این روش‌ها بناست دانشگاه‌ها با نگاه به مصلحت‌های داخل کشور عمل کنند.

کاربر مهمان
1398/03/28 10:51
0
0
سردمداران امریکایی علم را وسیله ی تحقیر و در جهت خلاف قوانین الهی و انسانی بکار می‌گیرند و ایرانیان پیشرفت را برای شناخت خداشناسی می‌خواهند و ایران حق پیشرفت در همه‌ی زمینه‌های علمی و عملی (هوافضا، علوم نوبنیان، شیمی، فیزیک، نانوتکنولوژی، رویان و پزشکی و...) را از حقوق الهی خود می‌دانند که با ارتباط صنعت و دانشگاه و مراکز علمی و نوبنیان کشور روی پای خود بایستد و نهال‌های کاشته شده به ثمر بنشینند و خدمت به مردم و پیشرفت علمی و عملی کشور در همه‌ی زمینه‌ها مورد تایید شجره‌‌ی طیبه‌ی حضرت زهرا (س) بوده، است و خواهد بود
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو