چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥١٥٧٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها:
بیانه گام دوم انقلاب باید به‌عنوان چراغ راه مورد توجه و مداقه قرار بگیرد
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بیانه گام دوم انقلاب باید به‌عنوان چراغ راه و به تعبیری دکترین و مانیفست مورد توجه و مداقه قرار بگیرد.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جلسه  ۳۲۴ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها با موضوع «ارائه راهکارهای نقش‌آفرینی فعال آموزش عالی در قبال بیانیه گام دوم انقلاب» و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت‌الاسلام صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام کلانتری معاون دانشجويی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر آخوندزاده مشاور معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر طیبی عضو شورای اسلامی رئیس جهاد دانشگاهی، دکتر زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید، خانم آیت‌اللهی رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و سایر اعضای این شورا برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در این جلسه گفت: رهبر فرزانه انقلاب مجموعه چهل سال حرکت انقلاب را یک گام دانستند و امروز را زمان برداشتن گام دوم برشمردند. به عبارت بهتر تمامی مبارزات، مجاهدات و تلاش‌هایی که از ابتدای انقلاب تا امروز انجام یافته گام اول است و حالا زمان آغاز گام دوم انقلاب فرارسیده؛ این بیانه به‌عنوان چراغ راه و به تعبیری دکترین و مانیفست باید مورد توجه و مداقه قرار بگیرد، نباید به دنبال حرکت عجولانه یا هیجانی و پرسروصدا بود. مطالبه مقام عظمای ولایت این است که این بیانیه در فضاهای دانشگاهی تبدیل به گفتمان شود. ایشان معتقدند زمانی که بیانیه تبدیل به گفتمان شد مطالبه اتفاق می‌افتد. بسیج کردن نیروها و به خط شدن و به تحرک واداشتن آنها برای حرکت رو به جلو اتفاق می‌افتد. اینها همه حوزه‌هایی است که اولین و اصلی‌ترین مسئولیت این جمع را متوجه خود می‌سازد.

نایب رییس شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها افزود: رسالت ما این است که این بیانیه ارزشمند را به گفتمان تبدیل کنیم و نگذاریم به فراموشی سپرده شود. من فکر می‌کنم هم شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و هم سند دانشگاه اسلامی این ظرفیت را دارند که محملی برای مطالبه این گفتمان باشند. مخاطب این بیانیه نسل جوان است و مهمترین مجموعه جوان ما مجموعه دانشگاهی است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو