شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥١٣٨٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٦ فروردين ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در جشن میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین(ع):
مجلسی که در آن نام و یاد حضرت علی(ع) مطرح می‌شود، مجلس عبادت است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های کشور با اشاره به حدیث «ذکر علیٍّ عبادهٌ» گفت: مجلسی که در آن نام و یاد حضرت علی(ع) مطرح می‌شود، مجلس عبادت است و باید قدردان خداوند باشیم.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جشن با شکوه میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین(ع) برای کاروان‌های دانشجویی و دانشگاهی کشور با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های کشور، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، حجت‌الاسلام نجفی روحانی مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق، حجت‌الاسلام بهجتی مسئول بعثه مقام معظم رهبری در کربلا و مصطفی قاسمی مدیرعامل شرکت شمسا در کربلای معلی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در این برنامه طی سخنانی با اشاره به نحوه ولادت حضرت امیرالمومنین(ع) در خانه کعبه گفت: در این ماجرا حتی مخالفان آن حضرت نیز نتوانستند این نوع ولادت شگفت انگیز را انکار کنند.

وی افزود: همان خدایی که حضرت فاطمه بنت اسد(س) مادر حضرت علی(ع) را به سوی خانه کعبه کشاند تا فرزندش را در این خانه به دنیا آورد، به حضرت مریم(س) فرمود: در هنگام ولادت عیسی(ع) از خانه خدا خارج شو و به نخلی در بیابان پناه ببر. نحوه ولادت امیر مؤمنان(ع) نشان دهنده عظمت آن مولودی است که به عالم پا گذاشت.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های کشور با اشاره به حدیث «ذکر علیٍّ عبادهٌ» گفت: مجالسی از این دست که در آن نام و یاد حضرت علی(ع) مطرح می‌شود، مجالس عبادت است و باید قدردان خداوند باشیم.

وی یادآور شد: معاویه و پیروانش به اصحاب و محبان مولا علی(ع) «رافضی» یعنی خارج شده از دین اسلام می‌گفتند، به یاد دارم در شعری چنین مطرح شده بود که اگر محبت حضرت علی(ع) رافضی‌گری است، اولین رافضی خودِ خداوند است. روزی رسول خدا (ص) که همراه با امیرالمومنین(ع) بودند، برای برآوردن شدن حاجت یا شفای بیماری مولا علی(ع) دست به دعا برداشتند و فرمودند خدایا تو را به حق علی(ع) قسم می‌دهم که علی(ع) را حاجت روا کنی یا شفا دهی، حضرت علی(ع) فرمود: یا رسول الله! چرا اینگونه دعا فرمودید درحالیکه شما برترین آفریده خداوند هستید؟ رسول خدا(ص) فرمود: علی جان! من نگاه کردم و دیدم عزیزترین کسی که بخواهم خدا را به او قسم دهم تو هستی.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی گفت: وقتی دعاها و مناجات‌های حضرت امیر(ع) را می‌خوانیم احساس می‌کنیم گویی او گناهکارترین فرد است که اینچنین از خداوند طلب آمرزش می‌کند، درحالیکه چنین نیست، پس ما نیز به تبعیت از ایشان باید چنین رفتار کنیم. اینها برای ما درس است که باید به خوبی آن را مورد توجه قرار دهیم. آن حضرت در هر شرایطی عاشق عبادت و شهادت بود و پیامبر اکرم(ص) نیز بارها به ایشان مژده شهادت را داده بودند، ما واقعاً باید خدا را شاکر باشیم که امیری همچون امیرالمومنین(ع) را پیشوای ما قرار داد.

وی افزود: حضرت علی (ع) در نهج‌البلاغه چنین فرموده است که شما نمی‌توانید مانند من باشید، اما می‌توانید من را با چهار ویژگی «ورع»، «اجتهاد»، «عفت» و «سداد» کمک کنید: «وَ لَكِنْ أَعِينُونِي بِوَرَعٍ وَ اجْتِهَادٍ وَ عِفَّةٍ وَ سَدَادٍ»، با تقوا، سختگی ناپذیری و تلاش‌ زیاد، عفت ورزی و محکم حرف زدن و خوش عهدی. این مژده‌ای بزرگ برای ماست که می‌توانیم از این طریق مولای خود را نصرت کنیم. روزی فردی خدمت رسول خدا(ص) رسید و عرضه داشت من می‌خواهم در بهشت همسایه شما باشم، حضرت نیز پذیرفت اما فرمود: با سجده‌های طولانی مرا کمک کن.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو