دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥١٠٠٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٩ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی درمراسم بزرگداشت شهید حکیم:
ولایت‌مداری برای شهید حکیم در اولویت بود/ تمام لحظات عمر این شهید در دفاع از مظلومان سپری شد
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مسئله ولایت برای شهید حکیم بسیار مهم بود و نسبت به امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب اطاعت محض داشت.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه‌ها در مراسم بزرگداشت شهید حکیم که با محوریت وحدت در دانشگاه تهران برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.

رستمی در ابتدا با اشاره به الگوی زندگی مجاهدانه که خداوند در قرآن معرفی می‌کند، گفت: خداوند الگویی برای زندگی مجاهدانه معرفی می‌کند که الگوی تلاش و جهاد دائمی همراه با صدق در حرکت است و در نهایت ختم به شهادت می‌شود. شهید حکیم از قبیل اینگونه مصادیق است که در قرآن به آن اشاره شده است.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها افزود: سید محسن حکیم پدر این شهید بزرگوار نیز به نوعی رهبری فقهی نجف را برعهده دارد و در کنار آن حرکت‌های اجتماعی و سیاسی که در مبارزه با ظلم حزب بعث و جریان‌های حزب بعث تلقی می‌شد، به‌عنوان نمادی به‌شمار می‌رود. اگر بخواهیم از فداکاری‌های این خاندان ذکر کنیم، می‌توان به یک نکته اشاره کرد که فقط در یک صحنه ۷۰ نفر از این خاندان دستگیر می‌شوند؛ اما هیچ‌گونه تردیدی از آن‌ها در این حرکت دیده نمی‌شود.

وی گفت: شهید حکیم تمام عمر خود را در جهاد گذراند؛ وی در محضر آیات اعزام مثل آیت‌الله خوئی، صدر و... تعلیم یافت و یکی از شاگردان مهم وی شهید سیدعباس موسوی در سرسلسله جریان مبارزات و از رهبران مبارزه در عالم است.

رستمی با اشاره به ابعاد علمی شخصیت شهید حکیم افزود: این شهید بزرگوار علاوه بر تربیت شاگردان بسیار در تالیف کتب نیز ید طولایی داشته است که اگر تمام این‌ها را در مواجهه با مشغولیات سیاسی، اجتماعی و هجرت او قرار دهیم متوجه می‌شویم که با توجه به حجم فعالیت‌های وی فعالیت علمی او عظمت بسیاری دارد. البته در کنار این‌ها جهاد سیاسی و فرهنگی وی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: شهید حکیم محور وحدت است و اگر ما به معیار قرآن برای وحدت توجه کنیم، متوجه می‌شویم که آنچه در مبارزات شهید حکیم وجود دارد، در واقع در اعتقاد به اصول فطری است، اصولی که هر انسانی با آن احساس آزادی می‌کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند که انقلاب اسلامی شعار‌های فطری داشته است که هیچگاه به کهنگی و زوال نمی‌گراید، این از ویژگی‌های شهید حکیم است که به اصول فکری معتقد است.

رستمی اظهار داشت: تمام لحظات عمر شهید حکیم در دفاع از مظلومان سپری شده است و در کنار ظلم ستیزی، مبارزه با استعمار خارجی و اشغالگری بیگانگان را در صف مبارزات خود قرار داده بود. هم با استعمار انگلستان و هم با اشغال گری آمریکا مبارزه کرده است. زمانی که جورج بوش پسر در صدد آن بود که در جنگ‌های علیه اسلام فضای فرهنگی عراق را عوض کند آنچه که به مانند باطل سحر جریان آمریکای در عراق بود شهید حکیم و علمای همراه او بودند که اجازه ندادند فرهنگ عراق به اشغال آمریکا درآید.

رییس نهاد رهبری دانشگاه‌ها در پایان با اشاره به اینکه مساله ولایت برای شهید حکیم بسیار مهم بود، گفت: شهید حکیم نسبت به امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری اطاعت محض داشت که این امر موجب می‌شد تا رهبر عالی جهان اسلام را در محور وحدت قرار دهد و حول آن محور فعالیت کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو