دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٠٦٣٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در جلسه مشترک با مسئولین دانشگاه‌های استان کرمان:
مساله آمریکا با ایران، چالش هویتی بین انقلاب اسلامی و آنچه که غرب بر مبنای آن تشکیل شده است، می‌باشد
وی با تاکید بر اینکه مساله آمریکا با ایران در زمینه دمکراسی، حقوق بشر و هسته‌ای نیست، تصریح کرد: مساله آمریکا با ایران، چالش هویتی بین انقلاب اسلامی و آنچه که غرب بر مبنای آن تشکیل شده است، می‌باشد. لذا دعوای اصلی بر سر مساله هویتی بین دو ایدئولوژی است.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در جلسه مشترک با رؤسای دانشگاه‌های استان کرمان و مسئولان نهاد استان، مدیران گروه معارف استان، دبیران هم‌اندیشی و نخبگان استان کرمان گفت: وارد دهه پنجم انقلاب اسلامی شدیم و در نامه‌ مقام معظم رهبری تکالیفی برای جامعه مخصوصا نسل جوان مطرح شده است.

وی با تاکید بر اینکه مساله آمریکا با ایران در زمینه دموکراسی، حقوق بشر و هسته‌ای نیست، تصریح کرد: مساله آمریکا با ایران، چالش هویتی بین انقلاب اسلامی و آنچه که غرب بر مبنای آن تشکیل شده است، می‌باشد. لذا دعوای اصلی بر سر مساله هویتی بین دو ایدئولوژی است.

رستمی با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بیشتر مجموعه جوان کشور در حوزه فرهیختگی در فضای علمی و دانشگاهی هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مسئولیت نمایندگان نهادهای رهبری در دانشگاه‌ها را بسیار مهم دانست و بیان کرد: در چند دیدار دو سه ماه اخیر با مقام معظم رهبری، ایشان صراحتا از تمدن جایگزین سخن گفته‌اند.

وی با اشاره به دشمنی‌های آمریکا با ایران عنوان کرد: کشور ایران دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که از حلقوم آمریکا خارج شده است و باید مدنظر داشت که قبل از انقلاب، ایران متعلق به آمریکا بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با اشاره به تاثیر فضای مجازی در جوامع، اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد بدون تحقیقات و مطالعه، مطالب منتشر شده در فضای مجازی را می‌پذیرند.

وی با تاکید بر اینکه مساله آمریکا با ایران در زمینه دمکراسی، حقوق بشر و هسته‌ای نیست، تصریح کرد: مساله آمریکا با ایران، چالش هویتی بین انقلاب اسلامی و آنچه که غرب بر مبنای آن تشکیل شده است، می‌باشد. لذا دعوای اصلی بر سر مساله هویتی بین دو ایدئولوژی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به این نکته که غرب چند صد سال در قالب نظام لیبرال دموکراسی شکل گرفته، افزود: غربی‌ها نظام لیبرال دموکراسی را بهترین نظام می‌دانند. در انقلاب اسلامی محور اصلی خداست.

وی با بیان این مطلب که ۷۰ درصد زندگی‌های مشترک آمریکایی بدون ثبت رسمی هستند، اضافه کرد: برخی از محققین آمریکایی بر این باورند که آمریکا در سال ۲۰۳۰ دیگر قدرت اول جهان نیست و برخی از تندروهای آمریکایی نیز معتقدند که ترامپ آخرین رییس جمهور ایالت متحده آمریکا خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی به تبیین پیشرفت‌های علمی ایران در بخش‌های مختلف پرداخت و اظهار کرد: سرعت رشد دانش نانوی ایران بسیار زیاد بوده است و اکنون رتبه ۴ جهان را دارد، به‌گونه‌ای که ایران به کشورهای ژاپن و آلمان محصولات نانو صادرات می‌کند.

وی با بیان این مطلب که هر جا به دانشگاه فرصت داده شده است در آن بخش پیشرفت کرده‌ایم، تصریح کرد: دشمن با باور و اعتماد ملت مبارزه می‌کند. دانشجو باید از نگاه و سخنان اساتید امید دریافت کنند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو