دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٠٢٩٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٥ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در گفتگو با خبرگزاری آنا:
دانشجویان بیانیه گام دوم را به گفتمان عمومی تبدیل کنند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دانشجویان بیانیه گام دوم رهبر انقلاب را به گفتمان عمومی جامعه تبدیل کنند.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، با اشاره به نقش دانشجویان در تحقق اهداف گام دوم انقلاب، گفت: برای تحقق گام دوم انقلاب در فضای دانشجویی باید شاهد دو اتفاق باشیم که اولین آن تبدیل کردن این بیانیه به‌عنوان مطالبه عمومی مردم است.

وی با اشاره به اینکه همانطور که مقام معظم رهبری تأکید دارند، بندبند این بیانیه با تأمل تدوین شده است، اظهار کرد: آنچه برای سعادت جامعه اسلامی نیاز است در این بیانیه بیان شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تأکید کرد: بخش اولی که اقدام از طرف دانشجو است و به‌عنوان مطالبه‌ از این قشر محسوب می‌شود، گفتمان‌سازی و تبدیل بیانیه گام دوم انقلاب به مطالبه و گفتمان عمومی در قالب‌های مختلف است.

رستمی اضافه کرد: برای تبدیل بیانیه گام دوم به گفتمان عمومی جامعه هم تلاش تشکل‌های دانشجویی نیاز است و هم انجمن‌های علمی و فرهنگی توان لازم را برای گفتمان سازی دارند.

وی تصریح کرد: بخش دوم وظایف جامعه دانشجویی برای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب این است که بخشی از تولید محتوا در قالب فعالیت‌های دانشجویی قابل انجام بوده و علاوه بر ترویج گفتمان می‌بایست تولید محتوا نیز در این امر صورت گیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: تولید محتوای دانشجویی به‌خصوص در بخش تحصیلات تکمیلی و در پایان‌نامه‌های دانشجویی یا پژوهش‌های دانشجویی نیز قابل انجام است و فعالیت‌ها قطعاً مسیر را برای نقش‌آفرینی دانشجویان روشن می‌کند.

رستمی در پایان سخنان خود گفت: هفت‌گام مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب به‌صورت مراحل پشت‌سرهم نیست، بلکه هفت حوزه را شامل می‌شود که وظایفی در آن تعریف شده است و ممکن است اجرای این وظایف برعهده چندین سازمان به‌صورت همزمان باشد؛ بنابراین این هفت حوزه باید با هم محقق شوند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو