دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٩٦٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در جمع نمازگزاران مسجد صاحب الزمان(عج) تهران:
تلاش آمریکا و غرب برای بی‌اعتماد شدن مردم به حکومت
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: آمریکا و غرب می‌بینند ارتباط مردم با حاکمیت و ارتباط حاکمیت با مردم موجب شده توطئه‌های آنان نقش بر آب شود، برای همین سعی می‌کنند تا مردم از حکومت فاصله بگیرند و بی‌اعتماد شوند.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی سخنانی در جمع نمازگزاران مسجد صاحب الزمان(عج) تهران با بیان اینکه ما قبل از انقلاب حکومت‌های گرایش‌‌دار به اهل‌بیت(ع) داشته‌ایم اما حکومت اهل‌بیت(ع) نداشته‌ایم، گفت: در انقلاب اسلامی مردم به ندای یک مرجع و فقیه لبیک گفتند و برای احیای حاکمیت دینی قیام کردند.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای انقلاب ادامه داد: یک‌سری از دستاوردها کاربردی و یک‌سری راهبردی است. قبل از انقلاب کشور ما آمریکایی بود به این معنا که آمریکا در کشور ما حکومت می‌کرد و بین ۴۰ تا ۵۵هزار مستشار آمریکایی در کشور حضور داشتند و بودجه‌ای که دولت به آمریکایی‌های مستقر در ایران می‌داد از پولی که به کارمندان دولت داده می‌شد بیشتر بود. در آن زمان شاه برای تغییر نخست‌وزیر خودش هم باید از آمریکا اجازه می‌گرفت.

رستمی تاکید کرد: آمریکایی‌ها زمانی که دیدند مردم قیام کرده‌اند تلاش کردند در ایران کودتا کنند که موفق نشدند. بعد هم تصمیم گرفتند شاه را از کشور خارج کنند که البته بعد از آن شاه را هم برای مدتی در آمریکا نگاه داشتند و بعد او را بیرون کردند تا شاه در دربه‌دری و غربت در مصر مرد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها گفت: با پیروزی انقلاب منافع آمریکا در منطقه به‌خطر افتاد. ترامپ می‌گوید ۷هزار میلیارد دلار در منطقه هزینه کردیم ولی چیزی عایدمان نشد و با این همه هزینه و با دادن هزاران کشته باید با بدترین وضعیت به عراق برویم.

وی ادامه داد: در سوریه هم ۷ سال این کشور را به‌هم زدند و گفتند باید بشار اسد برود، ولی در آخر اعلام کردند ما رفتیم، بشار اسد هم که می‌خواهد بماند، بماند. در یمن هم ۴۷ ماه است دارند عملیات می‌کنند و تمام قواعد را هم زیرپا گذاشتند ولی در آخر مجبور شدند پای میز مذاکره بنشینند.

رستمی تاکید کرد: نظریه‌پرداز آمریکایی که اوایل انقلاب اعلام کرده بود هر کسی در مقابل نظام لیبرال دموکراسی بایستد باید تسلیم بشود و این نظام سعادت بشری است، ۴ ماه پیش اعلام کرد این نظام ناکارآمد است و باید به فکر جایگزین باشیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار داشت: این انقلاب اگر به پیروزی برسد تمام هویت تمدنی غرب شکست خورده است؛ برای همین غرب نباید اجازه بدهد انقلاب اسلامی به پیروزی برسد.

وی ادامه داد: هنوز دولت اسلامی را شکل نداده‌ایم، دانشگاه ما هم هنوز اسلامی نیست. اگر در یک دولتی رهبر اعلام کرد برای جمعیت یک فکری کنید، معاون رئیس جمهور آمد و گفت که جمعیت نباید زیاد شود، این دولت متناقض است. آمریکا و غرب اگر اجازه دهند این سیستم کارآمدی خودش را اثبات کند فاتحه آنها خوانده شده، برای همین هم نباید اجازه بدهند چنین اتفاقی رخ دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی گفت: آمریکا و غرب برای این موضوع راهکارهای زیادی را آزموده‌اند و دیده‌اند ارتباط مردم با حاکمیت و ارتباط حاکمیت با مردم موجب شده توطئه‌های آنان نقش بر آب شود. برای همین سعی می‌کنند تا مردم نسبت به حکومت فاصله بگیرند و بی‌اعتماد شوند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: غرب و آمریکا برای اینکه به اهدافشان برسند، برنامه‌ریزی کردند و یکی از برنامه‌های آنها هم بی‌دین کردن مردم و تغییر اعتقادات مردم است؛ برای همین هم است که می‌بینیم در غرب برای دیدن تلویزیون باید پول پرداخت کنیم ولی می‌آیند برای ایرانیان کانال‌های ۲۴ساعته مجانی راه می‌اندازند.

وی تاکید کرد:‌ وقتی مردم نسبت به دین بی‌تفاوت شوند آن موضوع محوری که آنها را حول این نظام سیاسی جمع کرده و آن تلاشی که برای ایجاد حاکمیت دین خداست، از بین می‌رود. می‌بینید که چقدر دقیق برنامه‌ریزی کرده‌اند.

رستمی با اشاره به دستاوردهای بزرگ علمی کشور هم گفت: سهم ما در تولید علم امروز به ۲۰برابر رسیده است، در برخی حوزه‌ها هم جزء ۱۰ کشور اول هستیم. امروز ایران دارد به ژاپن و آلمان تولیدات دانش‌بنیان خود را صادر می‌کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار داشت: مطمئن باشید اگر ایستادگی کنیم پیروز خواهیم شد و این وعده خداست. خواهید دید به‌زودی زود با استواری این ملت اتفاقاتی که کسی گمان نمی‌کرد، رخ خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به وجود افراد نفوذی، ترسو و کسانی که در بدنه حاکمیت‌اند و به «ما نمی‌توانیم» معتقدند، گفت: هیچکدام از اینها مانع وظایفی که خدا بر عهده ما گذاشته نیست. امروز خیلی‌ها مشکل معیشتی دارند و موظف هستیم هوای هم را داشته باشیم و باید کار جهادی کرد. همین مساجد بهترین سنگر برای خدمت به مردم است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو