دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٢٨٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا:
اقدام دانشگاه آزاد در توجه به حوزه فرهنگی انقلاب قابل تقدیر است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اقدام دانشگاه آزاد اسلامی در توجه به حوزه فرهنگی انقلاب اسلامی و به‌ویژه تولید محتوای علمی قابل تقدیر است.

به‌گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، با اشاره به برگزاری همایش ظرفیت‌های انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی که توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: اقدام دانشگاه آزاد اسلامی در توجه به حوزه فرهنگی انقلاب اسلامی و به‌صورت ویژه توجه به تولید محتوای علمی در مباحث انقلاب اسلامی قابل تقدیر است.

وی در تکمیل سخنان خود گفت: موضوع انقلاب اسلامی یک پدیده ویژه سیاسی و اجتماعی در قرن حاضر است که با توجه به این که این انقلاب اسلامی از انقلاب‌های بزرگ و تاثیرگذار است، ایجاب می‌کند مورد مطالعه، بررسی و تولید محتوای علمی و دانشی قرار گیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران در فضای پیرامون خود چه در حوزه اندیشه و فکر و چه در حوزه جغرافیا، تاثیرگذار است.

رستمی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی هم دوستان و حامیان بزرگی دارد که در صدر آن‌ها ملت رشید ایران قرار دارد و هم دشمنان کینه‌توز و پیگیری دارد که طبیعتاً برای پشیمان و ناامید کردن مردم از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند.

انقلاب اسلامی داعیه‌دار تمدن‌سازی در دوران زوال و فرسودگی لیبرال-دموکراسی است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار کرد: تبیین حقیقی انقلاب، دستاوردها، آسیب‌ها و آینده انقلاب اسلامی نیازمند انجام فعالیت دقیق و علمی است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ادعای بزرگی مبنی بر تمدن‌سازی در دوران زوال و فرسودگی لیبرال-دموکراسی دارد و این امر ایجاب می‌کند که حتماً به حوزه‌های مختلف این پدیده بزرگ بپردازیم و یکی از راهکارهای این تمدن‌سازی، برگزاری همایش‌های علمی و مشارکت دادن مجموعه متفکران این حوزه است.

رستمی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری بلوغ فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در چهل سالگی انقلاب رخ می‌دهد، بیان کرد: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به‌عنوان رهبران انقلاب اسلامی با رشادت مسیر انقلاب را هدف‌گذاری و سیاست‌گذاری درست را تبیین کرده و به تعبیری راهبردهای لازم را ارائه کرده‌اند، اکنون رسالت کارگزاران برآمده از انقلاب سنگین‌ترین رسالت است و باید این مسیر تبیین شده را به‌درستی اجرا کنند.

وی اضافه کرد: به‌واسطه این سیاستگذاری درست، موفقیت‌ها و دستاوردهایی داشته‌ایم و مردم همراهی خود را با خلق حماسه‌های فراوان، مشارکت و مقاومت در مقابل فشارهای دشمن نشان داده‌اند و کارگزاران نظام در بخش‌های مختلف به‌عنوان حلقه واسط هستند که با عملکرد خود، کارآمدی نظام اسلامی برآمده از انقلاب اسلامی و شایستگی آن را برای ساختن تمدن اسلامی نشان خواهند داد.

رستمی در پایان سخنان خود گفت: نقطه آسیب نظام اسلامی از سوی مسئولین ناکارآمد و خسته است و در نقطه مقابل نیز نقطه امید و شکوفایی جمهوری اسلامی از طریق کارگزاران کارآمد و پویا رخ خواهد داد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو