دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٢٦٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٧
 
اطلاعیه دفتر نشر آثار استاد رحیم‌پور ازغدی در پاسخ به جوسازی مافیای رسانه‌ای علیه وی؛
پیرهمسری، كودك‌همسری و تروریسم رسانه‌ای علیه استاد رحیم‌پور
دفتر نشر آثار استاد رحیم‌پور ازغدی (طرح فردا) در پاسخ به جوسازی مافیای رسانه‌ای علیه وی، اطلاعیه‌ای را با عنوان «پیرهمسری، كودك‌همسری و تروریسم رسانه‌ای علیه استاد رحیم‌پور» صادر کرد.

به‌گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دفتر نشر آثار استاد رحیم‌پور ازغدی (طرح فردا) در پاسخ به جوسازی مافیای رسانه‌ای علیه وی، اطلاعیه‌ای را با عنوان «پیرهمسری، كودك‌همسری و  تروریسم رسانه‌ای علیه استاد رحیم‌پور» صادر کرد. متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

اطلاعیه مهم دفتر نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی (طرح فردا) در پاسخ به جوسازی مافیای رسانه‌ای

۱- عملیات «ترور شخصیت»، به‌ویژه از نوع «تروریسم دولتی» با بودجه بیت‌المال و در چند رسانه و خبرگزاری وابسته، علیه پروژة فرهنگی جناب رحیم‌پور وارد مرحله جدیدی شده است كه بی‌ارتباط با توطئه دیگری كه در آینده، اطلاعاتی از آن در اختیار عموم قرار خواهد گرفت و از سوی مافیای خاص، هدایت می‌شود، نیست. جریان فاسد رسانه‌ای با سر شاخه‌‌هایی در تهران و قم و هماهنگ با رسانه‌های مقیم آمریكا و انگلیس، به‌ویژه در ماه‌های اخیر، در جهت تخریب شخصیت و تحریف سخنان ایشان، تقسیم كار كرده‌اند. تكنیك رایج در ترور فرهنگی و رسانه‌ای، كماكان تقطیع، مونتاژ و تحریف عبارات در سخنرانی‌ها و سپس مقاله‌سازی و مصاحبه با این و آن و طرح سوالاتی غلط‌انداز، در جهت نسبت‌های جعلی است و این روش غیرعلمی و ناجوانمردانه در ماه‌های آینده ادامه خواهدداشت. این گروه حقوق می‌گیرند تا بگردند و با گزینش و چسب وقیچی، از میان ۲۵۰۰ ساعت گفتار و درس‌گفتارهای ایشان، بالاخره چند کلیپ چند دقیقه‌ای ساخته و یورش آورند. این شیطنت حتی با همین اطلاعیه از طریق تکه‌تکه کردن و تحریف آن صورت خواهد گرفت.

آخرین نمونه از این دست، اتهام دعوت به «كودك‌همسری» و تیتر «با كودكان، ازدواج كنید»!! در روزهای اخیر در  خبرگزاری‌هایی چون خبرآنلاین، روزنامه قانون، روزنامه دولتی ایران، جماران، انتخاب و... و نیز صفحات فضای مجازی كه در مواردی نیز با پول بیت‌المال، تغذیه می‌شوند، همزمان با بی.بی.سی و تلویزیون آمریكا و رسانه‌های سلطنت‌طلب و منافق در یک هماهنگی كم‌سابقه، از یكی از ۸۵ جلسه تدریس «فقه خانواده» و «حقوق کودک» ایشان در سال‌های گذشته، چند جمله را جدا كرده و به یكدیگر دوخته و بافته‌اند تا بتوانند آن را هدف قرار دهند.

این جریان «سیاست‌زده» و «جنون ژورنالیستی» از جمله همان جریان پیروان سند ۲۰۳۰ و كنوانسیون‌های غربی در عرصه حقوق زنان و حقوق كودك نیز هستند كه احكام شریعت اسلام را تحریف و سپس مسخره می‌كنند.

چندین صفحه مجازی در فیس‌بوك، توئیتر، اینستاگرام و تلگرام به نام استاد رحیم‌پور فعال شده‌اند كه هیچ ارتباطی با ایشان ندارند و جالب است که چند نمونه از این صفحات بنام  ایشان توسط همین جریان فاسد، امّا در جهت تخریب ایشان راه‌اندازی شده و به تقطیع و تحریف، مشغول‌اند. بار دیگر اعلام می‌شود که تنها مرجع مورد تأیید در مورد دیدگاه‌های استاد رحیم‌پور، پایگاه rahimpour.ir است كه ضمنا  در دهه فجر امسال تاچند روز دیگر به‌مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی  با بازسازی وساختار جدید، فعال و رو نمایی خواهد شد. تنها صفحات مجازی مورد تأیید و قابل استناد در مورد دیدگاه‌های ایشان، از طریق همان پایگاه به اطلاع می‌رسد و بس.

۲- در نمونه اخیر این وقاحت رسانه‌ای، سخن ایشان دال بر این كه اسلام برای ازدواج، شرط سنّی نگذارده و راه را بر ارتباط مشروع و معقول در هر شرائطی  باز گذارده است، تبدیل شد به «توصیه رحیم‌پور به ازدواج با كودكان!!»

چنانچه ده‌سال قبل نیز نقل قول از یك قاضی دادگستری در مورد یک پرونده خاص را كه باعث چند طلاق شده بود، به ایشان عبارت «مرده‌شور هیكل همه زنان را ببرد!!» نسبت دادند و هر از چندی آن را تکرار می‌کنند. این گروه‌های شارلاتان‌، به‌جای نقل صحیح و نقد دقیق، همچنان به شكل‌های كثیف از تقطیع و تحریف و تهمت و دروغ و سپس توهین و... مشغول‌اند و از این راه ارتزاق می‌كنند.

استاد رحیم‌پور در ۸۵ جلسه درس‌گفتار در حوزه «فقه و حقوق مستحدث خانواده» و... به موضوعات گوناگون از جمله مقوله «سنّ بیداری قوای عاطفی و جنسی» و راه‌حل‌های آن پرداخته است. در عرصه فرزندآوری، از «حق برنامه‌ریزی زوجین» در خصوص زمان و تعداد فرزندآوری، دفاع کرده و چهار رویكرد در نظامات حقوقی جهان معاصر را در این موضوع به بحث گذارده، سپس با استناد به قرآن و حدیث، از دو مقوله «فرزندآوری بدون برنامه» و «فرزندنیاوری راحت‌طلبانه»، انتقاد و به توطئه «عقیم‌سازی ملت ایران» در قالب پروژه‌های سازمان‌های غربی اشاره كرده است.

۳- همچنین ایشان در خصوص سنّ ازدواج و انواع ارتباطات عاطفی و جنسی میان مذکر و مونث به ۱۸ نكته فقهی و حقوقی «روانشناسی جنسی»، «اقتصاد خانواده» و «خطر نقض حقوق متقابل دو جنس در روابط خارج از خانواده» و... اشاره و همگی را به تفصیل تحلیل كرده است.

استاد رحیم‌پور همچنین چند سال قبل در پاسخ به یكی از پرسش‌ها در یکی از این جلسات، به مقوله «پیرهمسری»، «موج تجرد» و تهدیدهای متوجه به «نهاد خانواده» در جامعه کنونی پرداخته است.

از جمله یکی از شبهات طرح شده این بوده است که «چرا اسلام در مقولات جنسی، سخت‌گیری و تابوسازی می‌كند و از ارتباط دو جنس با یكدیگر، وحشت دارد؟! حال آن‌كه در غرب، حتی از دوران دبستان پسر و دختر دوستی و حتی رابطه جنسی دارند و از آزادی اجتماعی برخوردارند؟ و گاه حتی یك پیرمرد با یك دختر جوان یا یك پیرزن با یك پسر جوان، شریك جنسی و عاطفی‌اند؟! امّا در فقه اسلامی‌، دعوت به سرکوب «میل جنسی» و حرام سازی «معاشرت دو جنس» می‌شود؟! و چرا هر نوع رابطه بدون خانواده، نفی می‌شود ؟!»

و مضمون بخشی از پاسخ‌های مفصل  استاد به این سؤال از جمله، چنین بوده است كه هیچ وحشت و تابوسازی در فقه اسلام در كار نیست. اگر مراد، رابطه درست و اخلاقی و با رعایت حقوق طرفین باشد، اسلام مانع روابط دوستانه و حتّی عشقی نیست و شرط سنّی هم برای ازدواج نگذارده؛ و به‌شرط رعایت مصلحت و حقوق طرفین، راه را کاملا باز گذارده است. اما اكنون مشكل اصلی جوامعی چون ما، ۱۲میلیون ازدواج «دیر شده» و موج پسران و دختران مجّرد «پیر شده» و خطر «پیرهمسری» و یا روابط آزاد خارج از ازدواج حتی با دختران خردسال و نوجوان است.

۴- ایشان همچنین توضیح داده‌اند که چرا غرب، در عرصه خانواده، الگوی بسیار بد و ناكارآمد و نامشروع را تبلیغ می‌كند: در آن سبک زندگی، با «ازدواج و تشكیل خانواده», مبارزه می‌كنند و می‌كوشند ازدواج را به تأخیر انداخته یا حتی تعطیل كنند. آنان این جنایت را ابتداء با جوامع خود كردند و اینک در جوامعی چون ما تعقیب می‌کنند. دختر زیر ۱۸ سال را «كودك» می‌خوانند كه حق ازدواج ندارد اما حق رابطه نامشروع تا حدّ بارداری و سقط جنین را دارد. در دبستان‌هایشان، آموزش جنسی و نیز روش سقط جنین و پیشگیری از بارداری به دختران دبستانی می‌آموزند، زیرا رابطه جنسی دختران از دبستان‌ و سنین ده-دوازده سالگی آغاز می‌شود. این بیماری متاسفانه تحت تاثیر سبک زندگی غربی به اینجا هم سرایت كرده و مقوله «دوست پسر» برای دختر دبستانی (یعنی ۹ تا ۱۳ ساله كه بالغ شده است) در برخی شهرها و طبقات اجتماعی، به‌وضوح دیده می‌شود.

در مواردی در دبستان‌های دخترانه حتی گزارش «جنین‌های سقط شده»، از دختران ۱۲ساله داشته‌ایم. پس به‌ویژه با توجه به «مسئولیت ناشناسی» مسئولین فضای مجازی  و بی در و دروازگی «فضای‌ مجازی» و توسعه رسانه‌های ضداخلاق و هدف‌گیری میلیونی دختران و پسران نوجوان ما در فضای مجازی و بمباران فرهنگی ماهواره‌ها و «بلوغ زودرس» در جامعه، متاسفانه حتی در سنین پائین رابطه‌های نادرست و نامشروع، در حال گسترش است که حتما باید به نحو درست و مشروع، مدیریت شوند و «لازم به سرکوب» و حتی «قابل سرکوب» نیستند. جامعه‌ای كه در آن زناکاری و روابط سكسی نامشروع در سنین مختلف «موجّه» و مقوله‌ای «مدرن» و «روشنفكری» محسوب شود و «ازدواج عاطفی و جنسی» در سنین گوناگون را امری قبیح و غیراخلاقی بدانند، دچار اشتباه بزرگی شده است. شرع مقدس اسلام، مانعی نمی‌بیند كه دختر و پسر نوجوان، تحت‌نظر خانواده (نظارت ولی) با رعایت حقوق و مصالح طرفین، پیمان ازدواج (با تعیین انواع حدود و شرایط) ببندند و در تحت سرپرستی اقتصادی و تربیتی والدین خود، با یكدیگر رابطه دوستی، عاطفی و همزیستی و حتی فراتر از آن داشته باشند. این كجا و روابط مخفی و خطرناك، نامشروع و غیربهداشتی و غیرعادلانه رائج از نوع «دوست پسر» و «دوست دختر» كجا؟!

۵- «ممنوع نبودن» ازدواج میان دو نوجوان، به مفهوم جواز آن و صرفا به‌معنای «ممنوع نبودن» است و هرگز دعوت به ازدواج «مطلق و ناسنجیده» نوجوانان یا توصیه بی‌حساب و کتاب به «ازدواج های زود هنگام» که خود تهدیدی دیگر است، نیست؛ و روشن است كه در هر ازدواجی، شرط «مصلحت و عدالت» به نفع طرفین باید رعایت شود كه در سنین پایین، با «اذن و نظارت اولیاء» تأمین می‌شود و طبیعی است که برای ازدواج و تشکیل خانواده، صِرف «بلوغ جنسی»، کافی نیست، بلکه «تربیت اجتماعی» و «تامین اقتصادی» نیز لازم است.

ازدواج در نوجوانی و جوانی، تحت «نظارت و ولایت» خانواده‌ها، پاسخی به روابط رائج غیراخلاقی به‌دور از نظارت در میان نوجوانان و جوانان است و جنبه جایگزینی به‌جای ازدواج در سنینی مناسب‌تر ندارد.

مشکل کنونی جامعه ما البته «پیرهمسری»، ازدواج‌های «عقب افتاده»، «كثرت طلاق» در ازدواج‌هایی كه در سنین بالا صورت می‌گیرد، گسترش «روابط نادرست» از سطح دختر بالغ دبستانی و پسر دبیرستانی تا ارتباط بدون ازدواج میان «پیردختران و پیرپسران» است که در حال گسترش می‌باشد. نباید بگذاریم پسران به ۴۰ و ۴۵ سالگی و دختران به ۳۵ و ۴۰ سالگی برسند و دچار فساد جنسی و فحشا و یا گرفتار محرومیت و عقده‌های جنسی بمانند و یا مجبور به ازدواج سفید (سیاه) و روابط غیرمسئولانه که از مزایا و شفافیت حقوقی «ازدواج موقت» هم محروم است، گردند.

ایشان توضیح داده است که چرا راه حل این «فتنه جنسی»، نه بالا بردن سن قانونی ازدواج و نه توجیه «روابط بدون قرارداد ازدواج» و نه كپی‌برداری از راه‌حل‌های غربی، بلكه تسهیل ازدواج در همه سنین و در شرایط گوناگون با رعایت مصالح و حقوق طرفین و آموزش «سبك زندگی اسلامی» به نسل جوان و نوجوان است.

به آمار رسمی قربانی شدن میلیون‌ها دختر کودك و نوجوان باردار زیر دوازده سال در غرب و جوامع غرب‌زده كه دائما  سقط جنین می‌كنند، بنگرید. آنان  «سكس آزاد و  بدون ازدواج» دختران نابالغ را جزء «حقوق كودك و نوجوان» دانسته و ازدواج دختر بالغ زیر ۱۸ سال را «كودك‌همسری» می‌نامند و هیچ راه‌حلی برای بیماری رائج «پیرهمسری» و یا میلیون‌ها دختر و پسر مجرّد جز گسترش فحشا و اباحه‌گری و سكس آزاد و فروپاشی اخلاق و خانواده، و به‌ویژه قربانی كردن دختران نوجوان و یا ایجاد عقده‌های جنسی و سپس انحرافات جنسی در میلیون‌ها دختر و پسر نوجوان و جوان ندارند. آنان «جامعه جهانی» را به سوی زنا، لواط، مساحقه، استمناء و یا عقده‌های جنسی سوق می‌دهند و این خیانت به انسان و تابوسازی از «ازدواج» است. اغلب پنجاه کشوری که در صدر فهرست خشونت جنسی و تجاوز به کودکان در جهان قرار دارند، همگی کشورهای به‌اصطلاح «توسعه یافته» و یا مدعی «حقوق کودک» و مخالف با اصل «حجاب و پوشش» و طرفدار «رابطه آزاد» هستند.

این خط انحراف در رسانه‌ها، دانشگاه و حتی در بخشی از دولت و مجلس ما نیز آگاهانه و خائنانه، و یا ناآگاهانه و ابلهانه تعقیب و تبلیغ می‌شود و كاش این «شارلاتانیزم رسانه ای» اهل گفت‌وگو و نقد منطقی بودند نه تهمت و تحریف و توهین.

۶- رسانه‌های غرب از یک‌سو «اسلام» را متهم به «رهبانیت» و سرکوب «میل جنسی» و ندیدن تمایلات عاطفی دو جنس مخالف و سرکوب‌سازی «عشق و لذّت» جوانان می‌کنند و در عین حال از سوی دیگر آن را یک «دین سکسی» و «مذهب شهوت‌رانی» می‌خوانند و این تناقض گویی، همان شارلاتانیزم  است که گفتیم. اما «فقه جنسی اسلام» ، نه «اباحه‌گر» و نه «سرکوب‌گر» است و توصیه به «تعادل» و «عدالت» جنسیتی می‌کند و لذّت را نه «مطلق» و نه «سرکوب»، بلکه به مشروع و نامشروع، و به درست و نادرست تقسیم می‌کند.

رحیم‌پور از رابطه دختر و پسر نوجوان حتی از دوران دانش‌آموزی و دانشجویی که غریزه جنسی فعال شده و صدها هزار و خیلی بیشتر از آنان را درگیر روابط مخفی، غیراخلاقی و بدون نظارت دلسوزانه خانواده‌ها می‌کند سخن گفته و توصیه می‌کند که دختران و پسرانی که به یکدیگر علاقه دارند، این رابطه‌ها را «شرعی» کنند و «کنترل شده» به‌پیش ببرند و نیز دختران و پسران دانشجو و دانش‌آموزانی که متاسفانه در قالب  «دوست دختر و پسر» روابط عاطفی و حتی جنسی نادرستی دارند، آن را در قالب ازدواج‌های آسان و بدون تشریفات، حتی اگر شده «ازدواج‌های موقت» تحت‌نظر خانواده‌ها کنترل و مدیریت کنند.

جالب است که در سطح جهان، آنانکه به‌جای پاسخ منطقی و حقوقی به این دیدگاه اسلامی، از موضع ریاکارانه و رهبانیت تصنّعی به آن توهین می‌کنند، خود غالبا گرفتار مشکلات اخلاقی وانحرافات جنسی بوده و هستند، چون برخی مردان فمنیست  مشهود در ایران که با زنان متعدد رابطه داشته و حقوق آنان را پایمال کرده و حتی آنان را کتک می‌زنند و یا چون برخی  کشیش‌های کلیسا که قرن‌هاست اسلام را «دین جنسی» و «مذهب شهوت‌رانی» خوانده و «ازدواج» را امری «غیرمعنوی» نامیدند و اینک ده‌ها هزار پرونده کشیش‌های همجنس‌باز و کودک‌آزار در سراسر جهان افشا شده است و امّا مخالفان  سکولاریست «نهضت ازدواج» نیز تکلیفشان روشن است که چقدر مضحک‌اند وقتی ریاکارانه مصلح اخلاقی و مدافع کودکان ۱۸ ساله می‌شوند!! و دقیقا آنگاه که از «اخلاق جنسی»  می‌گویند دماغشان با دماغ پینوکیو، مسابقه می‌گذارد. حکایت آنان حکایت قاچاقچیان کلان است وقتی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق در جهان می‌شوند. آری این بود بخشی از  قصه «پیرهمسری» و «كودك همسری» در سخنرانی استاد رحیم‌پور که هدف تروریسم رسانه‌ای قرار گرفت. اما این قصه ادامه دارد و خبرهای شگفت‌تری در راه است... . تابعد.

موسسه نشر آثار استاد حسن رحیم‌پور (ازغدی)
طرحی برای فردا ۹۷/۱۱/۱۰

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو