دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٨١٣٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧
 
حجت الاسلام والمسلمین رستمی در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های استان مازندران:
دشمن در صدد القای بن بست و ناامیدی در مردم است
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها: با توجه به فرمایشات رهبری که به نکاتی از جمله قدمت طولانی این کشور، عزت و شکست‌ناپذیری ملت و قدرت تمدن‌زایی این ملت اشاره کردند، دشمن با در نظر گرفتن این ظرفیت‌ها در صدد القای بن‌بست و ناامیدی در ملت است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، گردهمایی و نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های استان مازندران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام رحیمیان رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مازندران، رؤسای دانشگاه‌های استان، مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی با اشاره به این مطلب که در پایان دهه چهارم انقلاب اسلامی قرار داریم و در روزهای پیش رو، وارد دهه پنجم انقلاب اسلامی خواهیم شد، گفت: هر چند در طول تاریخ انقلاب اسلامی، این نظام با مسائل و چالش‌های مختلفی برخورد داشته و هر مقطع به‌صورت مفصل قابل تحلیل است، اما امروز به‌نوعی در فضای خاصی به‌سر می‌بریم. دسترسی‌ها و فضای باز اطلاعاتی، امکان بهره‌مندی همه افراد از منابع مختلف موجود، تغییر موقعیت رسانه‌ها و تبدیل شدن فرد به رسانه و از طرف دیگر، اشتغالات و سبک زندگی جدید و کم‌اطلاعی برای مطالعه تاریخ، همه دست به دست هم داده و اساتید را با نسلی مواجه کرده که پرسش‌های فراوانی دارند.

دکتر رستمی ادامه داد: دانشگاه مجموعه‌ای بود که در فرایند غرب و با محتوای غربی شکل گرفت تا انسان‌های طراز تمدن غربی را تربیت کند و به جامعه تحویل دهد. این مجموعه، محتوا و بنیاد مادی داشت و در کشور ما هم دانشگاه به همین صورت شکل گرفت و در اوایل مبتنی بر علوم فنی و تجربی بود. اما این نظام که بر مبنای شریعت همراه با مردم‌داری است، یک شکل جدید از نظام سیاسی که در میان بقیه بی‌بظیر است را عرضه می‌کند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره به رشد ۱۹برابری تولید علم در کشور، خاطرنشان کرد: کشوری که در سال ۲۰۰۱ یک‌دهم درصد تولید علم دنیا را داشت سال گذشته به ۱.۹ درصد رسید. همچنین در بخش‌های علوم نو، ما جزو  ۱۰ کشور برتر جهان هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی تاکید کرد: آن چیزی که امروزه به‌عنوان چالش جدی با آن مواجه هستیم، مبارزه‌ای است که در عرصه فاصله انداختن بین قلب این نظام سیاسی و مردم، با برنامه‌ریزی و طراحی مبتنی بر آخرین مطالعات علمی صورت می‌گیرد تا بر این مردم اثر بگذارد و بتوانند مردم را از نظام سیاسی موجود پشیمان کنند و مردم، خودباوری و توانایی خود را فراموش کنند.

رستمی ادامه داد: با توجه به فرمایشات رهبری که به نکاتی از جمله قدمت طولانی این کشور، عزت و شکست‌ناپذیری ملت و قدرت تمدن‌زایی این ملت اشاره کردند، دشمن با در نظر گرفتن این ظرفیت‌ها در صدد القای بن‌بست و ناامیدی در ملت است. القایی که در تمام حوزه‌ها اتفاق می‌افتد. لکن در تاریخ ملت ایران و در دوره‌هایی که من و شما شاهدش بودیم، مشاهده کردیم که اراده خدا بالاتر از همه است. اگر کسی همت و تلاش کند و از خدا مدد بجوید، قطعا به نتیجه بهتری از مادی‌گرایان غرب خواهد رسید. مشکل ما این است که گاهی اوقات در محاسبه زندگی خود، یک عنصر اصلی به نام خدا را فراموش می‌کنیم و به محاسبات عادی می‌رسیم.

وی با تاکید بر نقش تاثیرگذار اساتید در تربیت نسل جوان امروز، اظهار داشت: جوانانی که تحت تربیت من و شما قرار گرفته‌اند، نباید عنصر وجود خدا در آن‌ها خالی شود و تکیه‌گاه و ابزاری نداشته باشند. باید در وجود و حرکت خود به خدا ایمان داشته باشیم. انسان اگر عدالت خواه و ظلم ستیز باشد، با فساد داخلی مبارزه می‌کند و خود را تسلیم فسادهای بزرگتر نمی‌کند. انسان‌های مومن که به خدا تکیه کرده باشند، می‌تواند نسل بابرکتی تربیت کنند. استاد عنصری موثر در فضای دانشگاه است. ما می‌بایست در این حوزه خودمان را مسئول بدانیم و برای این جوانان کار کنیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو