شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٧٧١٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : جمعه ٧ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در اختتامیه همایش سراسری مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:
مهمترین نقطه قوت نظام سیاسی ما رابطه خوب بین مردم و حاکمیت است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مهمترین نقطه قوت نظام سیاسی ما رابطه خوب بین مردم و حاکمیت است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در آیین اختتامیه چهل و یکمین همایش سراسری مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مهمترین نقطه قوت نظام سیاسی ما رابطه خوب بین مردم و حاکمیت است.

وی ادامه داد: اگر تاریخ ایران را مروری کنیم، خواهیم دید که تمام حکومت‌های داخل ایران توسط یک قدرت قبیله‌ای حمایت می‌شدند، اما از زمان قاجار اولین بار عنصر غیر قبیله‌ای حکومت ایران را تعیین کرد که این عنصر عاملی خارجی یعنی انگلیسی‌ها بودند که یک قزاق را در ایران حاکم کردند. تا اینکه انقلاب اسلامی دفاع می‌افتد و نظامی در ایران شکل می‌گیرد که نه متکی به قبیله است و نه به کمک عاملی خارجی به قدرت رسیده است. عاملی که انقلاب اسلامی را به قدرت رساند اراده مردمی بود. همانطور که امام راحل می‌فرمود «من به پشتوانه این ملت دولت تعیین می‌کنم.»

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: ادامه پیدا کردن این نظام تاکنون به دلیل وجود رابطه بین مردم و حکومت است که دو بخش اعتقادی و اعتمادی را شامل می‌شود. بخش اعتقادی آن این است که باورهای دینی مردم باعث می‌شود که از نظام اسلامی دفاع کنند، در بخش اعتمادی نیز مردم به کارگزاران خود اعتماد دارند و خودشان کارگزاران خود را انتخاب می‌کنند. به همین خاطر امروزه چیزی که دشمن به دنبال آن است از بین بردن این پایه‌های اعتقادی و اعتمادی این مردم است.

 

کاربر مهمان
1397/10/07 19:26
0
0
اشتغال باعث نشاط جامعه است و پول کشور با تولیدات داخلی به جیب کارگر ایرانی می رود و چرخ زندگی خانواده ای می چرخد و خودکفایی سبب می شود کشور در شرایط تحریم قرار نگیرد و مصون از تحریم باشد، باید صنعت و دانشگاه و مراکز علمی و نوبنیان از کالای ایرانی حمایت کنند و کشور بتواند مواد خام تولیدات را که دغدغه ی صنایع است در علوم پایه خودکفا کند، در طراحی قطعات و صنایع در همه ی زمینه ها خودکفا شود، در مدرن کردن کشاورزی، در دارو و پزشکی خودکفا شود. باید پایان نامه ها در مقاطع بالا در ارتباط صنعت و دانشگاه و مراکز علمی و نوبنیان باشد تا کشور در مقابل مقابله با تحریم بیمه شود، خدای متعال به قلم و انچه می اموزد قسم می دهد و در کتاب اسمانی ما قران می فرماید اقرا باسم ربک الذی خلق/خلق الانسان من علق/ اقرا و ربک الاکرم/ الذی علم بالقلم. دانشگاههای کشور، مشهد و اصفهان و تبریز و تهران و همه ی دانشگاهها و مراکز علمی و نوبنیان باید به حمایت از کالای ایرانی برای جنگ اقتصادی با بیگانه، مجهز شوند خدمت به مردم ذکر خدا و سبب اطمینان قلب ها و خشنودی شجره ی طیبه ی حضرت زهرا است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو