شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٧٦٦٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٥ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در چهل و یکمین همایش سراسری مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:
انقلاب اسلامی به چالش کشنده نظام لیبرال دموکراسی است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: انقلاب اسلامی دنیا را به چالش کشیده است و به چالش کشنده نظام لیبرال دموکراسی است که استعمارگران دنیا رسما اعلام کردند که اگر کسی مقابل آن بایستد باید سرکوب شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی، رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در چهل و یکمین همایش سراسری مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها که امروز برگزار شد، گفت: مسئولیت ما در دانشگاه‌ها مسئولیت سنگین و بزرگی است و این فرصت برای ما فراهم شده که در این عرصه خدمت کنیم. عرصه‌ای که در آن حضور داریم سخت‌تر از جنگ است. عرصه بین اراده‌ها و باورهاست. اگر در طول تاریخ مواجهه با معارف دینی داشته باشیم، خواهیم دید دائما بین حق و باطل درگیری و نزاع بوده است. معارف دین و حقایق دین را باید برای خودمان یک بار دیگر نصب‌العین داشته باشیم؛ به این معنا که در این راه بن‌بستی وجود ندارد و با هیچ نیرو و توانی از بین نمی‌رود.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها افزود: جنگ احزاب به‌عنوان یکی از صحنه‌های مهم در تاریخ اسلام است. برخی از افراد متاسفانه در همین جنگ احزاب اعلام می‌کنند که نخواهیم گذاشت جمهوری اسلامی چهل سالگی خود را جشن بگیرد، همان گونه که دشمنان این مطالب را مطرح می‌کنند و از تابستان داغ و زمستان سرد در ادبیاتشان استفاده می‌کنند، در صورتی که رهبر انقلاب برنامه‌ریزی ۵۰ سال آینده را در سند پیشرفت مطرح می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: بعضی‌ها از بحث فروپاشی انقلاب اسلامی در بعضی جا‌ها صحبت می‌کنند؛ این افراد آدم‌های ضعیف الایمانی هستند که به بن‌بست می‌رسند. وقتی به آن‌ها گفته می‌شود آمریکا نیروهایش را از سوریه برده، می‌گویند مگر به همین راحتی می‌شود؟ امکان ندارد؛ این افراد به دنبال الگویی هستند که دشمنان ارائه می‌دهند و وقتی با صحنه هم‌افزایی با دشمنان روبه‌رو می‌شوند خودشان را می‌بازند. ما باید به گونه‌ای باشیم که وقتی در مقابل دشمنان و صحنه‌های هم‌افزایی آن‌ها روبرو می‌شویم بدانیم که آیات قرآن حق است. صحنه‌هایی که در آن قرار داریم توصیفی از واقعیت‌های قرآن است. اگر به واقعیت‌های صف‌آرایی در دنیا و ایران نگاه کنیم می‌بینیم که این امتحان‌ها فراوان است.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: انقلاب اسلامی چهل سال قبل به‌وجود آمد و ادبیات آن آزادی خواهانه، اسلامی و دیندارانه است. نظامی که یک فقیه دین‌شناس در آن حکومت می‌کند، مردم در آن حق رای واقعی دارند و با هیچ نظام متجاوزی در دنیا قابل مقایسه نیست. این حکومت بی‌نظیر است و از سال ۴۱ هجری تا ۱۴۰۰ نظام جمهوری اسلامی نظام بی سابقه‌ای بود. فرصت‌هایی در این نظام ایجاد شد که در اختیار ائمه نبود و این فرصت‌ها در اختیار روحانیت دین قرار گرفته که اهداف را محقق کند. این‌ها همان آرزوی ائمه بود. طبیعتا نظام دنیا آن را نمی‌پذیرد. انقلاب اسلامی دنیا را به چالش کشیده است و به چالش کشنده نظام لیبرال دموکراسی است که استعمارگران دنیا رسما اعلام کردند که اگر کسی مقابل آن بایستد باید سرکوب شود و برخی افراد در داخل کشور خودمان همین ادبیات را با لعاب مسلمانی مطرح می‌کنند و می‌گویند تنها چاره بشر لیبرال دموکراسی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: سال به سال چالش‌ها شدیدتر سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شود. به گفته مقام معظم رهبری چهل سال قبل ایران را اگر با الآن آن مقایسه کنید، ایران چهل سال قبل کجا و آمریکای چهل سال قبل کجا و الآن در کجا ایستاده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی گفت: در صحنه‌های بین‌المللی اضمحلال کفر در حال اتفاق افتادن است و به توصیه رهبر انقلاب باید دنبال راهکار دیگری برای سعادت بشریت بود. براساس این توصیه رهبری تاکید کردند تمدن مبتنی بر ایمان توحیدی باید جایگزین تمدن غرب شود.

وی با اشاره به رشد ایران در تولید علم گفت: در سال ۲۰۰۱ وزن ما در تولید علم دنیا یک دهم درصد بود. ما یک درصد جمعیت دنیا را داریم، اما در سال ۲۰۱۸ یک و نه دهم درصد تولید علم دنیا را داریم و وزن ما در تولید علم دنیا ۱۹ برابر شده و دو برابر وزن جمعیت خودمان در اکثر حوزه‌ها دانش‌های نو داریم و جزء کشور‌های پیشرفته هستیم. در علم نانو جزو چهار کشور دنیا هستیم و از لحاظ صادر کنندگی تجهیزات این دانش جزء چند کشور دنیا هستیم که همه آن‌ها را مدیون رهبر انقلابیم که هیچ کس غیر از رهبری حمایت نکرد.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: در دانشگاه‌ها باید جامعه دانشگاهی را به این سمت حرکت دهیم. این مطالبه حضرت آقا از دانشگاه‌ها است که تمدن نوین اسلامی باید به دست ما ایجاد شود. سیاست نهاد تغییر نکرده و قطار در حال حرکت است. کار در حال انجام است و بناست با هم حرکت کنیم. قطعا ظرفیت‌ها بسیار بالاست که بخشی در پیگیری‌ها و مطالبات باید محقق شود و بخشی را شما در دانشگاه‌ها باید انجام دهید. انتظار این است که حرکت‌ها روزافزون باشد.

رستمی افزود: دومین جلسه‌ای که در حضور رهبر انقلاب بودم، ایشان تاکید کردند نهاد رهبری در دوره حجت‌الاسلام محمدیان موفق بوده و باید در این دوره موفق‌تر باشد. باید بگوییم که برخی از ظرفیت‌ها هنوز فعال نشده است. فرصت‌ها فراوان است و باید در بخش‌های مختلف حرکت کنیم.

وی همچنین در خصوص بودجه سال آینده که روز گذشته توسط رئیس جمهور تقدیم مجلس شد، گفت: در این بودجه سهم نهاد کاهش پیدا کرده، اما بودجه دانشگاه‌ها بین ۸ تا ۱۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: کاهش بودجه نباید تاثیری در فعالیت‌های نهاد رهبری در دانشگاه‌ها داشته باشد. اتفاقی در رسالت روحانیت ایجاد نمی‌شود و انگیزه و توان نباید کمتر شود. باید توانمند حرکت کنیم و نگرانی نداشته باشیم و به‌دنبال راهکار‌ها و مسیر‌هایی برای استفاده از ظرفیت‌ها در دانشگاه‌ها باشیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو