سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٥١٧٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧
 
معارفه مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها
حجت‌الاسلام صالحی طی حکمی حجت‌الاسلام سعید کرمی را به سمت مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب کرد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم معارفه حجت‌الاسلام سعید کرمی به‌عنوان مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها امروز در ساختمان مرکزی این نهاد برگزار گردید.

در این مراسم حجت‌الاسلام صالحی ضمن تشکر از فعالیت‌های حجت‌الاسلام حریزاوی در مدت تصدی مدیریت فرهنگی، گفت: بخش بزرگی از رسالتی که بر عهده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها است، مربوط به مسائل فرهنگی دانشگاه است.

وی همچنین ضمن قرائت بخش‌هایی از حکم انتصاب حجت‌الاسلام کرمی به سمت مدیر کل فرهنگی نهاد، بیان داشت: امید است با توکل بر حضرت حق و توسل به اولیای الهی و عنایت ویژه به نظرات و پیشنهادات دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها و مجموعه معاونت فرهنگی سیاسی و دیگر معاونت‌ها در اجرای ماموریت‌های آن مدیریت موفق مؤید باشید.

حجت‌الاسلام کرمی نیز ضمن تشکر از حجت‌الاسلام صالحی نسبت حسن اعتماد ایشان نسبت به خود، عنوان کرد: امیدوار هستیم با لطف و عنایات ویژه حجت‌الاسلام صالحی و باقی دوستان بتوانیم در کوتاه زمانی تحول عظیمی در این قسمت داشته باشیم. عنوان‌هایی که حجت‌الاسلام صالحی فرمودند، می‌طلبد که واقعا کار شبانه‌روزی انجام دهیم و دوستان طبیعتا باید خودشان را برای دوره‌ای سخت آماده کنند که  در مدت کوتاهی بک برنامه جامعی برای انجام این اهداف تنظیم کنیم و خودمان را برای برنامه‌ای بلند‌مدت برای تحقق این اهداف آماده کنیم.

گفتنی است متن این حکم به شرح زیر است:

برادر ارجمند حجت الاسلام جناب آقای سعید کرمی

نظر به رسالت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌­ها مبنی بر گسترش معرفت دینی و ارتقاء بصیرت دانشگاهیان بر اساس مطالبات و منویات حضرت امام(رحمه‌الله علیه) و مقام معظم رهبری(حفظه‌الله) و با توجه به شایستگی­‌ها، تجارب علمی و فرهنگی جنابعالی، بدینوسیله به‌عنوان مدير کل فرهنگی نهاد منصوب می­‌گردید.

مقتضی است با اهتمام بیشتر به موارد زیر در کنار دیگر وظایف سازمانی و مأموریت­‌های محوله، نقش مدیریت فرهنگی در ارتقاء طرح راهبری دفاتر نهاد برجسته‌تر از گذشته محقق گردد.

۱-  رصد آسیب­‌های اجتماعی و برنامه‌­ریزی نوآورانه با رویکرد دینی در مواجهه اثربخش با آن در محیط­‌های دانشگاهی
۲- نگاه راهبردی به مسائل زنان، خانواده و ازدواج و برنامه­‌ریزی و اقدام مقتضی در این خصوص
۳- افزایش سرمایه اجتماعی روحانیت با استفاده از قالب­‌های خلاقانه و مؤثر
۴- اهتمام ویژه به ظرفیت‌­های هنری دینی و انقلابی
۵- ارتقاء فعالیت­‌های مرتبط با قرآن و عترت و اقامه نماز
۶- تسهیل شکل­‌گیری شبکه ارتباطی دفاتر با فعالین مذهبی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاهی (تشکل‌ها، هیئات مذهبی، کانون‌ها و انجمن­‌های علمی و...)
۷- تعمیق فکر و معرفت دینی دانشگاهیان به‌خصوص با اهتمام به کرسی­‌های آزاداندیشی
۸- مطالعه، بررسی و رصد حوزه­‌های فکری، فرهنگی، اجتماعی مؤثر بر دانشگاهیان و تولید محتوا جهت بهره‌­برداری دفاتر
۹- استفاده از ظرفیت­‌های موجود در حوزه­‌های علمیه، وزارتخانه­‌های آموزش عالی و دیگر دستگاه­‌های فرهنگی و نهادهای علمی و تشکل­‌های مردم نهاد در جهت تحقق اهداف فوق

امید است با توکل بر حضرت حق و توسل به اولیای الهی و عنایت ویژه به نظرات و پیشنهادات دفاتر نهاد در دانشگاه­‌ها و مجموعه معاونت فرهنگی سیاسی و دیگر معاونت­‌ها در اجرای مأموریت­‌های آن مدیریت موفق و مؤید باشید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو