سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٥٠٩٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢١ آبان ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در دیدار اعضای انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها:
اگر کسی تصور کند قابلیت حل مشکلات کشور در جایی خارج از فضای دانشگاه است آدرس را اشتباه رفته است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در دیدار انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها با اشاره به اثر گذار بودن فعالیت تشکل های اساتید در خصوص مسائل فرهنگی سیاسی دانشگاه ها افزود: باید توجه داشت که این دانشگاه است که می‌تواند مشکلات کشور را حل کند و اگر کسی تصور کند قابلیت حل مشکلات کشور در جای دیگری وجود دارد، آدرس را اشتباه رفته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در ادامه سلسله جلسات با تشکل ها و فعالان اساتید دانشگاه ها در روز سه شنبه ۱۵ آبان میزبان اعضای انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه های کشور بود.

وی در این جلسه با اشاره به اثر گذار بودن فعالیت تشکل های اساتید در خصوص مسائل فرهنگی سیاسی دانشگاه‌ها افزود: باید توجه داشت که این دانشگاه است که می‌تواند مشکلات کشور را حل کند و اگر کسی تصور کند قابلیت حل مشکلات کشور در جای دیگری وجود دارد، آدرس را اشتباه رفته است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خصوص تشکل استادی انجمن اسلامی مدرسین تصریح کرد: مجموعه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها بر پایه سه رکن علم، دین و سیاست که لازمه یک تشکل است و با سبقه ای انقلابی بنیان‌گذاری شده است که البته نوعی فرصت-تهدید که در این مجموعه وجود دارد این است که هم یک تشکل دانشگاهی است و هم یکی از جریان‌های سیاسی کشور است.

وی افزود: یعنی شما یک مسئولیت‌ها و ظرفیت‌هایی در فضای دانشگاهی دارید که برای شما فرصت‌های به‌خصوصی را ایجاد می‌نماید، اما بخش تهدیدی آن این است که اقتضای فعالیت سیاسی بیرونی، یک سری کنش‌ها و واکنش‌ها است در حالی که اقتضائات محیط دانشگاه اقتضائات دیگری است و باعث ایجاد یک سری محدودیت عمل برای شما می‌شود. بخشی از ظرفیت‌های فراوان دانشگاه ها به دست شما می‌تواند فعال شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: البته مجموعه شما در دانشگاه مخاطب های خاص خودش را دارد که ممکن است تشکل های دیگر آن جامعه مخاطب را نداشته باشد همانطور که بسیج اساتید هم یک تشکل استادی است که دارای مخاطب هانی است که ممکن است مخاطب مجموعه شما نباشد .
وی ادامه داد: به عبارتی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها تنها تشکل مدنی فعال در فضای دانشگاه ها نیست چرا که مجموعه های دیگری مانند کانون دانشگاهیان نیز حضور دارند که البته وجود نگاه های مختلف قطعا در پیشرفت کار در فضای دانشگاه ها کمک خواهد کرد.

وی در پایان یادآور شد: تصور من این است که کشوراز ظرفیت‌هایی که در مجموعه‌هایی مثل شما جود دارد، می تواند بیشتر استفاده کند. همچنین خودتان نیز باید از ظرفیت‌های خودتان که به هر دلیل تا کنون استفاده نکرده‌اید‌ استفاده کنید. مثلا در حوزه‌هایی مثل بازخوانی شعارهای انقلاب مسئولیت شما حتی از نهادهایی مثل صدا و سیما هم بیشتر است.

گفتنی است در این دیدار اساتید محترم آقایان صادقی دبیر کل انجمن، رهامی، حبیبی، حاضری، میرزایی، رضاییان، حاتمی و کاویانی و نیز خانم‌ها کولایی و حاجی‌هاشمی به بیان نقطه نظرات خود و نقش و اهمیتی که نهاد رهبری می‌تواند در شرایط فعلی در دانشگاه‌ها داشته باشد، پرداختند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو