دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٣٢١٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧
 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها:
دفاعیات وزیر خارجه از CFT نشان داد این طرح سودی برای کشور ندارد
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها گفت: دفاعیات دیپلمات‌ها و وزیر امور خارجه کشور از CFT نشان می‌داد چندان سودی در امضای این طرح وجود ندارد.

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در گفتگو با خبرگزاری آنا، اظهار کرد: مقام معظم رهبری پیرو مطالبات دولت و مجموعه ارکان نظام درباره FATF فرمودند؛ مجلس کار کارشناسی خود را انجام دهد و شورای نگهبان هم کار کارشناسی خود را انجام دهد.

وی افزود: مجلس در مرحله اول نظر داده است و طبیعتاً مرحله بعدی شورای نگهبان است که درباره این موضوع تعیین تکلیف خواهد کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها عنوان کرد: شورای نگهبان هم موظف است با کار کارشناسانه نظر بدهد. برآیند آرای مجلس هم نشان داد یک جریان اجماعی در کشور به معنای نافع بودن و به مصلحت بودن این طرح وجود ندارد.

رستمی تصریح کرد: آرای نزدیک موافقان و مخالفان نشان می‌دهد مجلس شورای اسلامی هم به عنوان یک مسأله‌ای که درمورد کارگشا بودن آن تردید است به این طرح نظر دارند.

وی اضافه کرد: دفاعیات دیپلمات‌ها و وزیر امور خارجه کشور هم نشان می‌داد چندان سود جدی در امضای این طرح وجود ندارد و صرفاً به‌عنوان رفع مزاحمت از آن یاد شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها در پایان گفت: با ارزیابی‌هایی که در مورد CFT وجود داشت، در شورای نگهبان کار کارشناسی بدون فشار سیاسی بررسی خواهد شد و ابهامات جدی که در این مورد وجود دارد باید مرتفع شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو