چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٣٠٤٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی:
اربعین، یک فرصت بزرگ برای انقلابیون دنیا
فرصت اربعین، یک فرصت بزرگ برای انقلابیون دنیا و گرامی‌داشت بزرگ مبارز تاریخ در مقابل ظلم و ستم و بزرگ آزادی‌خواه دنیا است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی طی سخنان خود در رابطه با اهمیت موضوع اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به اهمیت استفاده از این فرصت مهم پرداخت گفت: یکی از بهترین فرصت‌ها، فرصت اربعین است. فرصت اربعین، یک فرصت بزرگ برای انقلابیون دنیا و گرامی‌داشت بزرگ مبارز تاریخ در مقابل ظلم و ستم و بزرگ آزادی‌خواه دنیا است. فضای اربعین، فضای احیای مبارزه با ستم و آزادی‌خواهی و نگاه به حکومت آینده جهانی است. اربعین یک مراسم و گردهمایی عظیم است.

وی افزود: امسال با تلاطم‌های ارزی و اقتصادی، افزایش حضور در اربعین یک مسأله جدی است که استکبار جهانی، آمریکا و عربستان سعودی هم به دنبال همین موضوع هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: به بحث اربعین باید در دو بعد توجه کنیم، بعد اول اصل تسهیل تشرف دانشجویان و زائرین است. در این حوزه کارهایی انجام شده است. خیرین و دستگاه‌های مسئول در این بعد وارد شده‌اند. اقدامات خوبی هم از سوی وزارت علوم و دانشگاه‌ها انجام شده است، مانند موجه کردن غیبت دانشجویانی که به اربعین تشرف پیدا می‌کنند و یا گذاشتن کلاس‌های  جبرانی برای زائرین و... .

وی افزود: در زمینه حمایت از حضور حداکثری دانشجویان نیز کارهایی از قبیل ارائه وام برای دانشجویان زائر، استفاده از سرویس دانشگاه برای حمل و نقل دانشجویان تا مرز و خلاصه هرکاری که می‌شود را باید انجام دهیم تا دانشجویان بتوانند راحت‌تر در این سفر معنوی همراه شوند.

سپس حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی به بیان دومین بعد نگاه به اربعین پرداخت و گفت: بعد دوم جریان‌سازی و فضاسازی از تشرف دانشجویان است. یعنی آنکه هر دانشجو صرف‌نظ