دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٣٣١٩٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٤ دی ١٣٩٦
 
معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان:
پنج هزار دانشجوی متاهل در دو دوره به عتبات دانشگاهیان اعزام شدند/ 26درصد زوج ها در اولین سفر زندگیشان به کربلا رفتند
محمد زارع؛معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت:در شانزدهمین و هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان حدود ۲۴۰۰۰ نفر از دانشگاهیان کشور به عتبات عالیات اعزام شدند که ۵۰۰۰ نفر از آنها را متاهلین تشکیل می دادند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، محمد زارع؛معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت:در نظرسنجی هایی که از زائرین هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از متاهلین اخذ شد؛ 26 درصد از آنان اعلام کردند که زیارت عتبات را به عنوان اولین سفر زندگی مشترک خود و یا به جای برگزاری مراسم عروسی انتخاب کرده اند.

زارع گفت:ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان بیشترین تعداد کاروان های خود را به متاهلین اختصاص داده است، البته میزان ثبت نام کنندگان این گروه نسبت به دانشجویان مجرد در دوره های گذشته بالاتر هم بوده است.

وی افزود:در شانزدهمین و هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان حدود 24000 نفر از دانشگاهیان کشور به عتبات عالیات اعزام شدند که 5000 نفر از آنها را متاهلین تشکیل می دادند.

زارع ادامه داد: از بین زوج هایی که در دو دوره قبل به عتبات عالیات مشرف شدند،حدود 1300 زوج در سه سال اخیر و در فاصله زمانی 96-93 عقد کرده بودند و در آغازین روزهای زندگی مشترکشان از فیض معنوی زیارت بهره مند شدند.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت:ستاد در راستای حمایت مالی از متاهلین برای تشرف به زیارت اعتاب مقدسه،امکان اخذ وام برای زوجینی که حتی یکی از آنها دانشجو نیست را فراهم کرد تا زوج های دانشجو به صورت جداگانه وام یک و نیم میلیون تومانی را دریافت کرده و با رفاه حال بیشتری بتوانند به این زیارت مشرف شوند.

گفتنی است،ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از 25 آذرماه در سایت لبیک آغاز شده و تا فردا 5 دی ماه ادامه خواهد داشت.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو