شماره خبر :٥٢٧٨٩٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٣ مهر ١٣٩٦
فاضلی خبر داد:
بسته آموزشی "دانشگاه حسینی" در مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان ارائه شد
مأوا: مدیر آموزش‌های فرهنگی ـ سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از ارائه بسته آموزش مجازی تحت عنوان «دانشگاه حسینی» همزمان با آغاز ماه محرم و ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور در مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان خبر داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، مرتضی فاضلی مدیر آموزش‌های فرهنگی ـ سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواري سيد و سالار شهيدان، حضرت امام حسين(عليه السلام) و ثبت نام ورودی جدیدهای دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان بسته آموزش مجازی تحت عنوان «دانشگاه حسینی» ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور ارائه کرد.

فاضلی درخصوص اهداف این بسته آموزشی گفت: از آنجا که نسل چهارم انقلاب که جوانان و به ویژه دانشجویان امروز دانشگاه‌های کشور را شامل می‌شوند همچون نسل‌هاي پيشين عاشق و شيفته اهل بيت عصمت و طهارت به ويژه امام حسين(عليه السلام) هستند و اين محبت و ارادت نسل به نسل و سينه به سينه تا به امروز منتقل شده است لذا در كنار اين شور حسيني ، شناخت و درك عظمت حادثه عاشورا و نقش نهضت امام حسين(ع) در تحولات امروز جهان اسلام ضروری است و تأثیر به سزایی در ارتقای بینش سیاسی و کسب منظومه فکری و چارچوب اعتقادی و معرفتی آنان خواهد داشت.
وی در خصوص منابع مورد مطالعه جهت حضور در این بسته آموزشی گفت: سه درس «گفتارهايي پيرامون عاشورا» ، «نگاهی نو به نهضت حسینی»، و «واجبِ فراموش‌شده» (آشنایی با فریضه امر به معروف و نهی از منکر) با هدف آموزش مخاطب دانشگاهی در راستای تعمیق و ارتقای معارف عاشورایی متناسب با نیازهای روز جامعه تولید و ارائه گردیده است.

مدیرکل آموزش‌های فرهنگی سیاسی نهاد با بیان اینکه در درس گفتارهایی پیرامون عاشورا آیت الله مصباح یزدی به بیان موضوعاتی همچون زمینه های تحریفات عاشورا، هدف از قیام امام حسین و امر به معروف و نهی از منکر پرداخته گفت: آشنایی با این مباحث می‌تواند به درک عظمت و فلسفه قیام امام حسین(علیه السلام) علیه جریان سلطه ظلم و فساد کمک بسزایی کند.

فاضلی اضافه کرد: درس واجب فراموش شده اختصاص به تبیین فلسفه و شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر دارد که بنا به تصریح سالار شهیدان احیای این فریضه از اهداف اصلی قیام آن حضرت بوده است.

لازم به ذکر است مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان یک وبسایت آموزش مجازی است که خدمات رایگان آموزشی را به صورت شبانه روزی و از طریق اینترنت ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از 400 هزار دانشجو و استاد دانشگاه در این سامانه عضو شده‌اند. دانشجویان جهت اطلاع بیشتر از این بسته آموزشی می‌توانند به وب سایت آموزش مجازی دانشگاهیان به نشانی http://ec.nahad.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو