شماره خبر :٥٢٦١٤٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٦
در مراسم معرفی مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه تهران مطرح شد:
فتنه شوم 88 در دانشگاه تهران با پیگیری ها پشت سر گذاشته شد/ شکل گیری اتاق فکر در دانشگاه برای فعالیت های فرهنگی
مأوا: در مراسم معارفه مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه تهران ضمن اشاره به چالش های فتنه سال 88 در این دانشگاه از شکل گیری اتاق فکری برای فعالیت های فرهنگی و دینی با حضور مسئولین سخن به میان آمد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، در مراسمی با حضور حجت الاسلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و با حضور برخی مسئولین دانشگاه تهران حجت الاسلام کرمی به عنوان مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه تهران معرفی شد.

همچنین در این مراسم از زحمات 11 ساله حجت الاسلام دکتر کلانتری، مسئول سابق نهاد رهبری در دانشگاه تهران تقدیر و تشکر به عمل آمد.

حجت الاسلام کلانتری در این مراسم با اشاره به حضور خود در دانشگاه تهران گفت: بنده از تابستان سال 85 به عنوان مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تهران کار خود را شروع کردم و اکنون 11 سال از آن می گذرد و حضورم در دانشگاه تهران که بزرگترین دانشگاه کشور محسوب می شود را عنایت خداوند می دانم.

وی افزود: حضور بنده در دانشگاه تهران خیر بزرگی برای من محسوب می شود و سال هایی که در این دانشگاه برای بنده گذشت ارزشمند بوده و تجربه گران قدری بود که به لطف خدا به من داده شد.

حجت الاسلام کلانتری گفت: در این دانشگاه مسائل و فراز و نشیب های بزرگ و فراوانی وجود داشت که به لطف خدا همه آن برای ما تسهیل شد.

وی تأکید کرد: در دوران مسئولیت بنده در این دانشگاه مدیریت های مختلفی در رأس دانشگاه حضور پیدا کردند که در این مدت 4 مدیر حضور پیدا کردند که در همه مدیریت ها یک نوع همبستگی و همدلی بین نهاد و مدیریت دانشگاه وجود داشت و اصطکاکی رخ نداد.

مسئول سابق نهاد رهبری در دانشگاه تهران تصریح کرد: در این مدت حوادث مهمی را در دانشگاه پشت سر گذاشتیم که یکی از آنها فتنه 88 بود، فتنه شوم و سیاهی که در دانشگاه مرکزیت داشت و دچار هجمه دومی به کوی دانشگاه شد که ممکن بود چالش بزرگی را از دانشگاه به کشور منتقل کند، که همه با لطف خدا و با حساسیت ها و پیگیری های انجام شده پشت سر گذاشته شد.

وی افزود: زیر ساخت های فراوانی در مدت 11 سال در دفتر نهاد رهبری در دانشگاه تهران ایجاد شد که از آن می توان به مهیا کردن شرایط برای فعالیت استادان و اعضای هیئت علمی در هم اندیش اساتید، فراهم کردن شرایط برای برنامه های مذهبی همچون مراسم معنوی اعتکاف دانشجویی، برگزاری و بسط ازدواج های دانشجویی و ... نام برد.

مسئول سابق نهاد رهبری در دانشگاه تهران ادامه داد: اکنون در دانشگاه تهران مکانی برای شهدای گمنام وجود دارد که مرکز توسل و فضای معنوی برای دانشگاهیان تهران است که اساتید و دانشجویان این دانشگاه از این فضای ایجاد شده بهره می برند.

حجت الاسلام کلانتری یکی از خوبی های نهاد را بیان وظایف آن از سوی مقام معظم رهبری دانست که باید بر اساس آن مسیر حرکت را تعریف کرد و افزود: نهاد رهبری در دانشگاه تهران نیز در این چند سال بر اساس همین رهنمودها مسیر خود را تعریف کرده و در آن حرکت کرده است.

وی دانشگاه تهران را دانشگاه بی نظیردر کشور دانست و افزود: دانشگاه تهران به لحاظ تولید علم در رتبه نخست دانشگاه های کشور قرار دارد و واقعا قله و نماد آموزش عالی کشور محسوب می شود و لذا انجام دادن کار فرهنگی و دینی در این قله آموزش عالی کشور یک کار با ارزش و مهم محسوب می شود و نیاز به توجه خالص به آن است.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام کرمی مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه تهران ضمن تشکر از اعتمادی که به وی جهت حضور در این مسئولیت شد افزود: این مسئولیت، مسئولیت بزرگی است و از اعتمادی که به اینجانب شد کمال تشکر را دارم و امیدوارم امدادهایی که از سوی خداوند می شود، بتوانیم این مجموعه را قدمی جلو ببریم.

وی افزود: بیش از 6 ماه است که با مدیریت های مختلف دانشگاه و معاونت های نهاد رهبری در دانشگاه تهران ارتباط دارم که در این مدت به اطلاعات بنده در مورد دانشگاه افزوده شد و از آقای کلانتری هم تشکر می کنم که در این مدت 6 ماه کمک های فراوانی را جهت آشنایی با فضای دانشگاه و موضوعات مختلف به بنده انجام دادند.

حجت الاسلام کرمی افزود: بنده هم علاقه مند به نظم و برنامه های مدون جهت انجام فعالیت های فرهنگی و دینی در دانشگاه هستم و ان شا الله با این روند کار را آغاز خواهم کرد.

وی با اشاره به موضوع همدلی و صمیمیت در انجام کارها افزود: بنده در این مدت متوجه شدم که پذیرفتن این مسئولیت چه بار سنگینی است و همانطور که حجت الاسلام کلانتری فضا را آماده کرده اند بنده هم مسیر را ادامه خواهم داد.

مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه تهران در خصوص برنامه های خود در این دانشگاه گفت: طبیعتا برنامه ها باید با خرد جمعی شکل بگیرد و بزودی یک اتاق فکری را با حضور و کمک مسئولین دانشگاهی برای انجام برنامه ها در دانشگاه شکل خواهیم داد.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو