شماره خبر :٥٢٥٤٤٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٨ تير ١٣٩٦
حجت الاسلام و المسلمین انوری در دیدار با اعضای کانون شعر شهریار:
آنچه در طول تاریخ اندیشه‌های ناب را ماندگار کرده، هنر است /هنر در راستای نشر اهداف و آرمان‌های انقلاب بکار گرفته شود
ماوا: جمعی از اعضای کانون شعر شهریار دانشگاه تبریز متشکل از اساتید و کارکنان شاعر این دانشگاه با مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز دیدار کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)،حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در محفلی صمیمی با تعدادی از اعضای کانون شعر شهریار دانشگاه دیدار و گفت و گو کردند.

حجت الاسلام و المسلمین انوری ضمن قدردانی از هیئت موسس کانون شعر شهریار با اشاره به حضور اساتید و کارکنان هنرمند در دانشگاه تبریز، گفت: وجود جمعی از اساتید و کارکنان شاعر در دانشگاه باعث خوشحالی و افتخار است. محفل برخاسته از برنامه های این کانون باید در سطح شهر نیز مطرح شود و این کانون مامنی ادبی برای شاعران و اهل قلم شهر باشد و این جز با تلاش و پشتکار اعضای این کانون میسر نخواهد شد.

وی جایگاه هنر را در طول تاریخ در ماندگاری اندیشه ویژه خواند و گفت: زبان هنر از جایگاه ویژه‌ای در جامعه برخوردار است و اگر بخواهیم اندیشه و فکر ماندگاری داشته باشیم باید آنرا با هنر ترکیب کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین انوری افزود: برای تاثیرگذاری و جریان سازی موثرتر می باید هنر را در امور دخالت دهیم. آنچه که در طول تاریخ اندیشه های ناب را ماندگار کرده هنر با تمام اقسام آن بوده که شعر در این میان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز گفت: شعر و هنر شعرسرایی یک رسانه عظیم است که اندیشه های ناب را ماندگار می‌کند و از سوی دیگر اندیشه های خاص را جهانی می‌کند. چنانچه شاعر برجسته و کم نظیری مثل شهریار با شعرش ماندگار می‌شود.

وی خاطر نشان ساخت: دانشگاه از توان و ظرفیت اثرگذاری بالایی بر جامعه برخوردار است و همه دانشگاه خصوصا دانشکده ادبیات باید در این عرصه ورود و نقش فعال‌تری بر تحول و تقویت در حوزه ادبیات داشته باشد.

وی با اشاره به این نکته که هنر باید در راستای نشر اهداف و آرمان‌های انقلاب و اسلام بکار گرفته شود، افزود: شعر و ادبیات در فرهنگ دینی ما جایگاه ویژه ای دارد و بزرگان دینی مخصوصا ائمه اطهار (علیهم السلام) نیز همواره شاعران را مورد تشویق قرار می‌دادند، چنانچه محتوای شعر و ادبیات شاعران در طول تاریخ همواره در خدمت تعالی دین بوده و آثار ادبی شعرای بزرگ جزو آثار ارزشمند دینی به حساب می‌آید.

استاد گروه معارف اسلامی دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: شاعر در ایجاد انگیزه در جامعه نقش مهم و تاثیرگذاری دارد و شعرهایی که از محافل دانشگاهی برمی‌خیزد می‌تواند عزم را برای ادامه مسیر انقلاب و اهداف اسلام ایجاد کرده و برای مقابله با حجمه‌های دشمنان از طریق رسانه های قدرتمند نقش بسزایی را ایفا نماید.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد مسئولین دانشگاهی نیز به جایگاه مهم شعر در دانشگاه توجه  بیشتری داشته باشند و برای کمک به انتشار اندیشه های ناب ادبی و علمی راه را هموار سازند.

گفتنی است در این محفل صمیمی اساتید و کارکنان حاضر به شعرخوانی پرداختند و در پایان از آقای ابراهیم قبله‌آرباطان به مناسبت شعرخوانی در دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی، تجلیل شد.

لازم به ذکر است کانون شعر شهریار دانشگاه تبریز متشکل از بیش از 80 نفر از اساتید و کارکنان شاعر این دانشگاه برای اولین بار در سال 1394 آغاز بکار کرده است.

 

 

 

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو