شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦١٤١٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام عیسی‌زاده در جلسه مشترک شورای استانی و مدیران گروه معارف کرمان:
تبدیل بیانیه گام دوم به گفتمان در دانشگاه‌ها از مأموریت‌های جدی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها است
معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: تبدیل بیانیه گام دوم به گفتمان در دانشگاه‌ها از مأموریت‌های جدی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و مورد انتظار مقام معظم رهبری است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر عیسی‌زاده معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در جلسه مشترک شورای استانی و مدیران گروه معارف کرمان، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دوستان مجموعه گفت: اگر گروه‌های معارف اسلامی از نهاد فاصله بگیرند، از فلسفه وجودی و وظیفه ذاتی خود فاصله گرفته‌اند.

عیسی‌زاده افزود: عرصه‌ كار فرهنگی یك‌سویه و بسته به گروه خاصی نیست. ۶۰۰ گروه علمی در دانشگاه‌ها و ۱۲۰۰ عضو هیئت علمی معارف و بیش از ۶۰۰۰ استاد حق‌التدریس عضو گروه معارف اسلامی، روی هم ظرفیت عظیم استادان متخصص در حوزه علوم اسلامی را در اختیار ما قرار داده است.

معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: با توجه به اینکه در هر ترم در كل كشور حدود ۵۲۱۰۰ واحد ارائه می‌شود (طبق آمارهای احصا شده) باید از این ظرفیت (افرادی كه متخصص در علوم اسلامی هستند) استفاده درست شود؛ یعنی دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها باید از این ظرفیت استفاده كنند. این موضوع نافی استقلال گروه معارف اسلامی به‌عنوان یك گروه علمی نیست، بلكه فلسفه و دغدغه ایجاد گروه معارف باید ارتقای فرهنگ دینی و مذهبی دانشجویان باشد.

عیسی‌زاده اظهار کرد: آنچه دفاتر نهاد را در بین سازمان‌های فرهنگی كه نهاد روحانیت در آن‌ها حضور دارد شاخص كرده است، فعالیت در عرصه‌ علمی و كار با مجموعه فرهیخته دانشگاهی است.

وی با اشاره به جایگاه ویژه دانشگاه فرهنگیان افزود: دانشگاه فرهنگیان در جایگاهی است كه تربیت نیروهای آینده كشور را به عهده دارد و در این دانشگاه شخصیت افراد شكل می‌گیرد.

معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: تبدیل بیانیه گام دوم به گفتمان در دانشگاه‌ها از مأموریت‌های جدی نهاد و مورد انتظار مقام معظم رهبری است.

عیسی‌زاده در آخر درباره اهمیت تربیت دانشجو افزود: امروز وظیفه مهم هر استاد، تربیت دانشجو در همه ابعاد است و معتقدیم كه اگر كار تربیت به وسیله استادان معارف اسلامی، مهندسی و مدیریت شود، متوقفِ امكانات مالی و بودجه‌ای نیست.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو