جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٠٧٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام صالحی در جمع فعالان دانشگاهی:
مناسبت‌های زمانی، منازل ویژه برای سلوک الهی هستند
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اهمیت ماه محرم و سوگواری برای شهادت امام حسین(ع) تصریح کرد: می‌توان گفت مناسبت‌های زمانی، منازل ویژه برای سلوک الهی هستند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) که در ساختمان مرکزی این نهاد برگزار شد و با حضور فعالان دانشگاهی همراه بود، گفت: یکی از فرصتهایی که خداوند در اختیار ما گذاشته است، فرصت زمان است که می‌توان از آن برای رسیدن به بهره‌های فراوان مادی و معنوی استفاده کرد.

وی تاکید کرد: زمان اگرچه گذراست، ولی آنقدر مهم است که می‌تواند اثراتی ابدی بر جای بگذارد؛ لذا به همین جهت است که بر اهمیت آن در روایات تاکید فراوانی شده است.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: یکی از مسائلی که در رابطه با زمان در روایات مورد تاکید قرار گرفته است، شهادت دادن زمان در روز قیامت در خصوص چگونگی استفاده انسان‌ها از اوست؛ لذا در کتب ادعیه برای هر لحظه ما دعایی مطرح شده است.

صالحی تصریح کرد: می‌توان گفت مناسبت‌های زمانی، منازل ویژه برای سلوک الهی هستند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: یکی از بهترین فرصت‌ها فرصت‌هایی است که به ائمه اطهار(ع) به‌ویژه حضرت اباعبدالله(ع) مرتبط است که نمونه بارز آن همین محرم است.

صالحی در ادامه رحمت واسعه الهی و فرصت بازگشت به سوی خداوند را از ویژگی‌های مهم ایام محرم برشمرد و گفت: محرم رحمت واسعه الهی است و بهترین زمان است برای انسانی که از خدا بریده است تا توبه کند به سوی خداوند بازگردد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان، محرم و سوگواری برای امام حسین(ع) را برای حل مشکلات روحی انسان بسیار مؤثر دانست و گفت: اتفاقا برخلاف گفته‌های برخی روشن‌فکر نماها، یکی از بهترین فرصتها برای نجات انسان از مشکلات روحی و روانی همین عزاداری برای حضرت اباعبدالله(ع) است؛ لذا ائمه(ع) و اولیای خدا به کرات متذکر شده‌اند که از این فرصت بهره‌مند شوید و از هر وسیله‌ای استفاده کرده‌اند که مردم را به آن حضرت متصل کنند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو