چهارشنبه ٠١ آبان ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٦٣٦٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام سعید كرمی در جلسه تشریح و تبیین طرح ملی کمیته کنترل و کاهش طلاق:
يكي از آسيب‌های جدی اجتماعی بحث طلاق و تاخير در ازدواج است
مدير کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در داشگاه‌ها در جلسه تشریح و تبیین طرح ملی کمیته کنترل و کاهش طلاق گفت: يكی از موضوعاتی كه غالبا در صدر توجه بوده و يكی از آسيب‌های جدی اجتماعی است، بحث طلاق و تاخير در ازدواج است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سعید كرمی مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در جلسه تشریح و تبیین طرح ملی کمیته کنترل و کاهش طلاق گفت: یكی از موضوعاتی كه غالبا در صدر توجه و یكی از آسیب‌های جدی اجتماعی است، بحث طلاق و تاخیر در ازدواج است.

وی گفت: امروزه میل به ازدواج در جوانان کاهش یافته و آمار طلاق روز به روز بیشتر می‌شود. متأثر از این دغدغه شورای عالی انقلاب فرهنگی مأمور به تنظیم یك برنامه ملی برای كاهش طلاق شد که این برنامه تصویب و عملیاتی شد.

کرمی تاکید کرد: برای هر دستگاهی كه در این برنامه  مسئولیت دارد نقش و وظایفی تعیین شده است و كمیته‌ای هم برای پیگیری و اجرای برنامه‌ای ملی تحت عنوان «كمیته ملی كنترل و كاهش طلاق» در شورای عالی انقلاب فرهنگی شكل گرفت و یكی از مهمترین برنامه‌های این كمیته، الزامی كردن آموزش‌های ضمن عقد یا قبل از عقد بود.

حجت‌الاسلام سعید كرمی بیان کرد: آنچه كه در برنامه كنترل و كاهش طلاق مصوب شده، ۶ ساعت برنامه آموزشی غیر از بحث زناشویی است. اخلاق، احكام، حقوق، روانشناسی و مشاوره سرفصل‌هایی هستند كه مصوب شده است كه در بدو آغاز زندگی و لحظه عقد به زوجین آموزش داده شود.

کرمی گفت: می‌توان گفت تنها نهاد است كه به جهت دارا بودن عقبه محتوایی و  نیروی انسانی كارآمد در استان‌ها، می‌تواند این كار را به بهترین وجه انجام دهد.

مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: در هر استان دانشگاه‌های علوم پزشكی متولی آموزش زوجین هستند و دیگر در این بحث با دستگاه‌های مختلف روبه‌رو نیستیم.

حجت‌الاسلام كرمی ادامه داد: ما در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در  وضعیت فعلی آسیب‌های اجتماعی بایستی با یك نگاه جهادی وارد شویم و به رفع این معضلات كمك كنیم تا یك الگوی ماندگار شكل بگیرد.

وی تاکید کرد؛ حقیقتاً اگر روحانیت و  نهاد وارد كار نشوند، اتفاقات ناخوشایندی در این عرصه روی خواهد داد. به همین منظور نهاد رهبری در دانشگاه‌ها وارد كار شده است و تفاهم‌نامه‌ چهار جانبه‌ای بین نهاد، وزارت كشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منعقد شده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو