چهارشنبه ٠١ آبان ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٦٣٤١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨
 
حجت الاسلام والمسلمین رستمی در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور:
ظاهر تحریم‌ معیشت و باطن آن اعتماد مردم را نشانه گرفته است
نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ظاهر تحریم‌ها اقتصاد و معیشت مردم را هدف گذاشته اما باطن تحریم اعتماد و امید مردم در کشور را نشانه گرفته است.

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور، اظهار داشت: دانشگا‌ه‌ها در برابر تحریم‌ها مجهز نشده‌اند و هماهنگ نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی گفت: کشور نقشی در تشدید تحریم‌ها ندارد اما سال‌هاست که با این موضوع مواجه است و در نتیجه لازم است که تمامی ارکان کشور در برابر این موضوع ساماندهی شوند.

رستمی ادامه داد: در شرایطی که سخت‌ترین تحریم‌ها را پشت‌سر می‌گذاریم هنوز رویکردهای دانشگاه‌ها در این مسیر به درستی روشن نیست.

وی اظهار کرد : امروز می‌بینیم که دستاوردهای 40 ساله کشور به نسل جوان منتقل نشده‌ است و در نتیجه شاهد این هستیم که اعتماد و امید در کشور مانند قبل نیست.

به گفته وی، ظاهر تحریم‌ها معیشت مردم و اقتصاد کشور را نشانه گرفته است اما در باطن اعتماد و امید مردم هدف اصلی تحریم‌ها است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: با شناخت به این امر که سرمایه انسانی کشور مورد هدف تحریم است باید نظام ‌آموزش و پرورش و آموزش عالی متناسب با شرایط روز آرایش شوند.

رستمی تأکید کرد: در تجربه‌هایی که در واگذاری مسئولیت به دانشگاه‌ها حاصل شده دیده‌ایم که هر گاه فضا و زمینه را فراهم کرده‌ایم دانشگاه‌ها موفق عمل کرده‌اند. از این رو کافی است که سیاست‌گذاری را مشخص و نقشه راه را برای دانشگاه‌ها روشن کنیم تا وارد عمل شوند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو