چهارشنبه ٠١ آبان ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٦٣٣٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام صالحی در جلسه تشریح و تبیین طرح ملی كميته كنترل و كاهش طلاق:
یكی از مسائل پیچیده‌ای كه امروز با آن مواجه هستیم، مسئله آسیب‌های اجتماعی است
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها گفت: یكی از مسائل پیچیده‌ای كه امروز با آن مواجه هستیم، مسئله آسیب‌های اجتماعی است كه رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره و تكلیف ما را برای اولویت‌بندی مسائل مشخص كرده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جلسه تشریح و تبیین طرح ملی كميته كنترل و كاهش طلاق در ساختمان مرکزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها ضمن تبریك فرارسیدن ایام دهه كرامت، گفت: یكی از مسائل پیچیده‌ای كه امروز با آن مواجه هستیم، مسئله آسیب‌های اجتماعی است كه رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره و تكلیف ما را برای اولویت‌بندی مسائل مشخص كرده است.

وی ادامه داد: تا کنون هفت الی هشت جلسه با حضور همه اركان نظام و با محوریت خود مقام معظم رهبری تشكیل شده است كه كلیه بحث‌های این جلسات مربوط به آسیب‌های اجتماعی بوده است. در جلسه هفتم ایشان متذكر شدند كه باید مراقبت كرد این هفتمین یا هشتمین جلسه باعث نشده باشد كه مسئله آسیب‌های اجتماعی از حالت فوق‌العادگی خارج شود. مسئله، مسئله مهمی است.

صالحی افزود: متاثر از این تذكرات در چند سال گذشته در شورای عالی انقلاب فرهنگی كمیته‌ای شكل گرفت به‌نام «كمیته ملی كنترل و كاهش طلاق» و قوانینی در آن تصویب شد و آموزش‌های ۶ ساعته زوجین الزامی شد. نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز وارد این مقوله شد، ولی باید اشاره کرد كه نهاد از قبل در بحث آسیب‌های اجتماعی احساس مسئولیت داشته و دارد؛ از جمله همین بحث ازدواج دانشجویی كه نهاد از بیست سال پیش فعالیتش را در این زمینه شروع كرده است.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: در حوزه اجرای این آموزش‌ها، باید به جنبه روانشناختی توجه شود تا با یك  مدیریت درست همه دستگاه‌ها به كار گرفته شوند. نهاد رهبری در دانشگاه‌ها نیز به‌عنوان متولی نظارت بر این فرایند در نظر گرفته شده است كه این باعث افتخار است. البته باید اشاره كرد كه دستگاه‌های دیگر از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، قوه قضائیه، حوزه‌های علمیه و... نیز وارد این كمیته شده‌اند.

صالحی با بیان اینکه گروه‌های معارف باید در بحث شناسایی استاد به نهاد كمك كنند، گفت: باید از افرادی همچون اساتید دانش خانواده و سطح۲ حوزه كه توانایی تدریس این آموزش‌ها را دارند استفاده كنیم. همچنین باید از ظرفیت‌هایی همچون اساتید متعهد در گروه‌های روانشناسی و جامعه‌شناسی استفاده نمود.

وی در پایان تاکید کرد: البته در راه انجام این كار، مشكلات غیرمترقبه نیز وجود دارد كه باید با درایت كامل و با كمك هم مسائل را حل كنیم و در این راستا از همكاری دستگاه‌ها در استان‌ها استفاده كنیم تا ان‌شاءالله با اهتمام و تلاش و همكاری دوستان آسیب‌های اجتماعی را به حداقل ممكن برسانیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو