چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥١٩١٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام خادمی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو:
شرکت بیش از ده‌هزار زوج دانشجو در بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی/ پنج‌هزار زوج دیگر راهی مشهد می‌شوند
دبیر ستاد ازدواج دانشجویی گفت: ۲۳ کاروان و رقمی حدودا ده‌هزار زوج در بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی به مشهد مقدس رفتند و تا قبل از ماه رمضان ۱۰ کاروان دیگر اعزام می‌شوند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام خادمی دبیر ستاد ازدواج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، پیرامون برگزاری جشن ازدواج دانشجویی برای دانشجویان سراسر دانشگاه‌های کشور و زمان پایان آن گفت: برنامه ازدواج دانشجویی در سال گذشته برای قریب به ۱۰هزار زوج دانشجو برگزار شد، چه در قالب کاروانی و چه در قالب انفرادی.

وی ادامه داد: حدود ۲۳ کاروان و حدودا ۱۰هزار زوج در بیست و دومین دوره به مشهد مقدس برای ازدواج دانشجویی اعزام شدند و در سال ۹۸ نیز تا قبل از ماه رمضان اعزام ۱۰ کاروان را به مشهد مقدس خواهیم داشت.

خادمی اضافه کرد: برآورد ما حدود ۵۰۰۰ نفر برای اعزام به مشهد مقدس در سال ۹۸ می‌باشد، اما با توجه به شرایط جوی و برخی مشکلاتی که به‌وجود آمده است، طبیعتا مقداری ریزش در تعداد خواهیم داشت. البته ظرفیت و زیرساخت پذیرش برای ۵۰۰۰ زوج در سال ۹۸ آماده شده است که بتوانیم کاروان ازدواج امسال را به‌عنوان یکی از پرشورترین کاروان‌های ازدواج دانشجویی داشته باشیم.

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی تصریح کرد: این دوره بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی بود که در حال برگزاری است. برای بیست و سومین دوره دوباره ستاد تشکیل می‌شود که برای آن برنامه‌ریزی خواهد شد و امیدواریم که برگزاری بیست و سومین دوره را در سال ۹۸ بتوانیم زودتر شروع کنیم. تمرکزمان در دوره جدید به این سمت و سو است که ظرفیت استان‌ها را بیشتر کنیم و تمام دانشگاه‌های کشور درگیر مسئله ازدواج دانشجویی باشند.

وی در ادامه گفت: متاسفانه امروز امر ازدواج دانشگاهیان چه دانشجویان و چه برخی اساتید دانشگاه‌ها به غولی تبدیل شده است و برای آن دغدغه و کار تشکیلاتی جدی انجام نشده است و امروز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تنها برگزارکننده ازدواج دانشجویی است؛ در حالی که وزارتخانه‌های دیگر می‌بایستی متولی امر جوانان باشند و در کنار نهاد رهبری با تشکیل یک ستاد ملی بتوانند به تسهیل ازدواج جوانان کمک کنند.

خادمی اضافه کرد: می‌بایستی امر ازدواج جوانان را در سه مرحله اجرایی کرد؛ یکی قبل از ازدواج، مرحله ازدواج دانشجویان و بعد از ازدواج آن‌ها، چرا که دانشجویان به مسکن، شغل و امثالهم نیاز دارند که قطعا همه این‌ها نیاز به یک همدلی ملی دارد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو