دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٦٢١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی در دانشگاه محقق اردبیلی:
یکی از دستاوردهای انقلاب نوع نگاه آن به علم، فرهنگ و حتی علم تجربی است
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی، نوع نگاه آن به علم، فرهنگ و حتی علم تجربی است.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها با رؤسای دانشگاه‎ها، معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها، مسئولان و معاونان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی دیدار کرد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که معمولا توجه کمتری به آن صورت گرفته است، نوع نگاه آن به فرهنگ، علم و حتی علم تجربی است.

صالحی در ادامه صحبت‎های خود  اظهار داشت: اگر امروز در کنار دستاوردهای انقلاب اسلامی به برخی از آرمان‌های انقلاب دست نیافته‌ایم، نشان از آن است که در برنامه‌های تجربی دانشگاه‌ها نگاه جامع فرهنگی که همه ابعاد را پوشش دهد؛ لحاظ نکرده‌ایم و به‌اصطلاح توسعه تک‌بعدی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: پیوستگی پژوهش و تدریس یکی از روش‌های موفقیت‌آمیز دانشگاه‌های برتر دنیا بوده است.

حجت‌الاسلام صالحی با اشاره به اهمیت کار فرهنگی صحیح و سالم، گفت: هزینه برای امورات فرهنگی خرج نیست اما باید به طریق مهندسی شده مصرف شود.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مباحث مربوط به مدیریت دانش گفت: در دنیای امروزه قابلیت‌های تصویرسازی زیاد و متکثر شده است و نباید از آن غافل باشیم، چراکه مدیریت این امر در نخبگان موفقیت‌های روزافزونی را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری(مدظلّه العالی) در خصوص اینکه «جنگ امروز، جنگ واقعیت‌ها نیست؛ بلکه جنگ اراده‌ها است»، اظهار داشت: حضور ۳۶هزار نفر در مراسم اعتکاف دانشجویی، ۱۲۰هزار نفر در پیاده‌روی اربعین حسینی، ۵۲هزار نفر ثبت‌نام کننده در عتبات دانشگاهیان، شرکت ۴هزار نفر در گردهمایی دانشجویان مهدی‌یاور نمونه‌های کم‌نظیری در حوزه فرهنگی و اراده خانواده دانشگاهیان است.

حجت‌السلام صالحی در بخش پایانی صحبت‌های خود حضور ۱۵۰ رسانه‌ بین‌المللی در ایران و فعالیت ۳۰۰ خبرنگار به‌صورت آزادانه از سراسر دنیا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان نمود.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل نیز ضمن ارائه گزارشی فعالیت‌های انجام گرفته توسط دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های استان اردبیل، عتبات دانشگاهیان، برنامه‌های وحدت حوزه و دانشگاه، ازدواج دانشجویی، عزاداری دانشگاهیان در ایام محرم، هماهنگی برنامه‌های مختلف از قبیل اردوهای راهیان نور و... را از دیگر برنامه‌های این مهم عنوان نمود و گفت: عموم برنامه‌های دانشگاه‌های استان اردبیل با وحدت رویّه‌ تمامی بخش‌های دانشگاه‌های استان اردبیل اجرا می‌شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو