دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٥٥١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام قریشی در جمع فعالان فرهنگی آموزشی:
دستاورد اصلی انقلاب اسلامی، زنده نگهداشتن یاد و نام خدا در دنیای امروز است
حجت‌الاسلام قریشی در جمع فعالان فرهنگی آموزشی گفت: اصلی‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، زنده نگهداشتن یاد خدا در دنیای امروز علی‌رغم همه دستاوردهای مادی و معنوی است.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام قریشی در جمع فعالان فرهنگی، آموزشی اصلی‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را علی‌رغم همه دستاوردهای مادی و معنوی، زنده نگهداشتن یاد خدا در دنیای امروز  دانست.

وی تصریح کرد: در ایام دهه فجر به حق دستاوردهای گوناگون نظام مقدس اسلامی بیان می‌شود، اما نباید از دستاورد اصلی این انقلاب که همان زنده نگهداشتن یاد خدا و ذکر خدا در عصر کنونی است غافل شد.

این استاد دانشگاه افزود: می‌بایست در بیان دستاوردها دقت شود و مولفه‌هایی اساسی که منجر به وقوع انقلاب اسلامی شد مدنظر قرار گیرد و شایسته است صدا و سیما و فعالان شبکه‌های اجتماعی در پرداختن به دستاورد عظیم انقلاب که همانا زنده نگهداشتن یاد خدا و احیای دین خداست، تمام تلاش خود را بکنند.

معاون آموزشی پژوهشی نهاد گفت: در شرایطی انقلاب اسلامی ایران به‌وقوع پیوست که شعار خدا مرده است از دو طیف فکری مسلط بر جهان یعنی کمونیسم و لبیرالیسم به انحاء گوناگون تبلیغ و ترویج می‌شد.

وی در ادامه گفت: کمونیست‌ها با محوریت ابرقدرتی شوروی، چین و... و جهان غرب با محوریت آمریکا با تفکرات اومانیستی و نیهیلستی خود هر روز بر طبل بی‌دینی و خدازدایی از جهان می‌کوبیدند.

حجت‌الاسلام قریشی تصریح کرد: در چنین شرایطی انقلاب اسلامی منادی ندای توحید و خدامداری در دنیا می‌شود و امام خمینی(ره) با این انقلاب تمام معادلات ابرقدرت‌ها و جریان باطل را برهم می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) به کرات در سخنرانی‌ها و پیام‌های خود عنوان کرده‌اند؛ این انقلاب برای حاکمیت دین خدا صورت گرفته است. امام خمینی(ره) در دیدار به‌مناسبت بعثت پیامبر(ص) به مردم می‌فرمایند: در زمان بعثت ۱۴ ستون طاق کسری فرو می‌ریزد و شاید بتوان این معنا را برداشت که خدا خواسته است که بعد از چهارده قرن این اتفاق رخ دهد و دست غیب الهی نظام‌های دنیوی و جریان استکبار را با انقلاب اسلامی فروپاشی خواهد کرد.

معاون آموزشی پژوهشی نهاد در ادامه عمق نفوذ انقلاب در دنیای کنونی را مورد اشاره قرار داده و عنوان کرد: خدا خواست که با وقوع  انقلاب الهی کلیه برنامه‌ریزی‌های جریان باطل به‌هم بریزد و نظام جدیدی در مدیریت جهان شکل بگیرد تا آنجا که اندیشمندان غربی به نوشتن کتاب و مقالات متعددی با عناوینی چون انقلاب خدا و... بپردازند.

وی در ادامه به سختی‌های مسیر انقلاب اشاره کرده و گفت: طبق سنت الهی، حرکت در راه خدا، سختی‌های خود را خواهد داشت، اما کسانی پیروز خواهند بود که استقامت و پایمردی کنند.

حجت‌الاسلام قریشی گفت: ما اگر با این رویکرد فعالیت‌های خود را سامان دهیم و نگاه ما این باشد، قطعا پیروز میدان خواهیم بود.

وی با استناد به سخنان رهبر انقلاب افزود: ما اکنون در شرایط جنگ احزاب هستیم. تمامی جریان کفر، شرک و نفاق  با تمامی ابزارهای نظامی، اقتصادی رسانه‌ای و... به مبارزه با ایران اسلامی پرداخته‌اند و این ما هستیم که می‌بایست سختی‌ها را به جان بخریم و مردانه مقاومت کنیم تا پیروزی حاصل گردد.

وی با اشاره به آیات قرآن در این خصوص گفت: دو نگاه در جنگ احزاب وجود داشت. منافقین بیماردل که می‌گفتند کار تمام است و مومنین که این سختی‌ها را وعده خدا می‌دانستند و مقاومت و ایستادگی را رمز پیروزی می‌دانستند و با این رویکرد روزبه‌روز بر ایمانشان افزوده می‌شد.

معاون آموزشی پژوهشی نهاد گفت: در این شرایط که تحریم‌های همه جانبه کشور را فرا گرفته است باید با خودباوری، تلاش مضاعف، ایمان و اتکال به خداوند متعال یکایک گره‌ها و مشکلات را باز کرده و مرتفع نماییم.

وی تصریح کرد : اگر به خودمان ایمان نداشته باشیم، ضعف و سستی به‌خرج داده و مایوس شویم، می‌بایست شرایط ذلت‌بار را بپذیریم و پرهیز از این مساله می‌بایست چراغ راه و نصب‌العین مسئولین به‌ویژه در مذاکرات و گفت‌وگوها با دول خارجی و مدیریت امور داخلی قرار گیرد. رهبر انقلاب نیز در این خصوص با کلیدواژه اختلال محاسباتی تذکرات متعددی را مطرح کرده‌اند.

قریشی در ادامه افزود: با توجه به اینکه طبق تفکر ایمانی، فقهی و سیاسی امام خمینی(ره)، ولایت‌فقیه همان ولایت رسول‌الله(ص) است، تنها راه برون‌رفت از مسائل کنونی پیگیری و پیاده‌سازی فرمایشات راهبردی رهبر فرزانه انقلاب در حوزه‌های مختلف  تمدنی، اقتصادی، سیاسی و... است.

معاون آموزشی پژوهشی نهاد با اشاره به رویکرد تمدنی انقلاب اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در ملاقات‌های خود با اندیشمندان بارها عنوان کرده‌اند، تمدن آینده جهان، تمدن اسلامی است و زیربنا و اتفاقات آن در حال رخ دادن است.

وی در بخش پایانی سخنان خود به حدیثی از امام علی(ع) اشاره کرده و گفت: طبق فرموده امام علی(ع) ‌در سختی‌های حرکت در مسیر الهی باید آگاهی و بصیرت خود را بالا برد و مردم و جامعه نخبگانی و دانشگاهی می‌بایست این نکته را نصب‌العین خود قرار دهند و محکم و استوار در این مسیر حرکت نمایند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو