دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٨٢٥١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام سرلک در گفت‌وگوی اختصاصی با ستاد خبری بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت:
یک زندگی پایدار بر پایه انتخاب درست هدف تشکیل زندگی و شناخت کامل و دقیق طرفین شکل خواهد گرفت
عضو هیئت علمی دانشگاه هنر گفت: یک زندگی پایدار بر پایه انتخاب درست هدف تشکیل زندگی و شناخت کامل و دقیق طرفین شکل خواهد گرفت.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سرلک کارشناس مسائل دینی و خانوادگی در گفت‌وگوی اختصاصی با ستاد خبری بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت گفت: یک زندگی پایدار بر پایه انتخاب درست هدف تشکیل زندگی و شناخت کامل و دقیق طرفین شکل خواهد گرفت.

وی در ادامه تاکید کرد: این اصول از ابتدای خلقت تا الآن مانند تنفس که عامل حیات است به‌عنوان اصول ازدواج پایدار توام با آرامش مطرح بوده‌اند و اگر رعایت نشوند عصاره روح و جان از زندگی مشترک گرفته می‌شود.

سرلک با بیان اینکه دوران دانشجویی دوره آرمان خواهی و دوره پاکی و دوره تلاش و نشاط است، ابراز کرد: در دوران دانشجویی انتخاب‌های دقیق‌تری به لحاظ ازدواج صورت می‌گیرد و در واقع ازدواج دوره دانشجویی جزء بهترین ازدواج های به‌هنگام می‌باشد.

وی در ادامه گفت: در سال‌های گذشته با توجه به تحقیقات صورت گرفته در خصوص آمار بالای طلاق در جامعه، ازدواج‌های دانشجویی نزدیک ۲درصد به جدایی منجر شده است. در حالی که در همان دوره تحقیق شده آمار جامعه غیردانشجویی خیلی بیشتر از این بوده است.

حجت‌الاسلام سرلک به ضرورت ترویج ازدواج به‌هنگام به‌عنوان اولویت اصلی جوانان از سوی مقام معظم رهبری تاکید و بیان کرد: مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند که اگر کسانی به بهانه تحصیل و کسب علم ازدواج را به تاخبر بیندازند، دچار خسران و اشتباهی بزرگ می‌شوند. همچنین ایشان به ازدواج در این دوره اعتقاد زیادی دارند و پیگیری و تاکید ایشان و پیامی که دادند در خصوص ازدواج دانشجویی، نشان دهنده توجه ویژه ایشان به ازدواج در این دوره است.

این کارشناس مسائل دینی و خانوادگی دنیای ازدواج را تنها ظرف طبیعی برای رشد انسان معرفی کرد و خطاب به جوانان گفت: مراقب فضای حاکم بر جامعه باشید، چه بسا فضای امروزی به دلیل گسترش منیت مجال به این تعهد بزرگ نمی دهد و فضایی خالی از حس مسئولیت‌پذیری است.

وی یادآور شد: در دنیای امروز که متاسفانه عرضه‌های متنوع زیاد شده است، زن و شوهر باید به مقبولیت و محبوبیت، به‌عنوان دو اصل اساسی در زندگی زناشویی توجه کنند. این تنوع در عرضه خانواده را از دورن دچار مشکل می‌کند و به سمت طلاق سوق می‌دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه هنر به برکات ازدواج و همچنین مخاطرات مدیریت نادرست آن اشاره کرد و گفت: هنگام خواندن خطبه عقد اگرچه عشق، دوستی، تعهد، مسئولیت پذیری و سرآمد همه اینها حس مودت و رحمت در دل زوجین جاری می‌شود ولی اگر مدیریت و مهارت لازم را زوجین کسب نکرده باشند، واژه طلاق هم سایه به سایه این مفاهیم حرکت می‌کند و می‌تواند پایه‌های زندگی را سست کند.

سرلک در پایان گفت: توصیه من به جوانان این است که پیام حضرت آقا را کلمه به کلمه و دقیق بخوانند و این ازدواج را یک پیوند ابدی و مقدس بدانند. ازدواج همانقدر که می‌تواند خیرات و برکات داشته باشد، اگر بعضی مسائل را رعایت نکنیم می‌تواند همانقدر آفت و مضرات داشته باشد. زوجین باید مواظب آفت‌ها باشند، دل یکدیگر را نرنجانند، برای خوشبخت کردن همدیگر وقت بگذارند و برای یک زندگی شاد و پرنشاط حتما و حتما معنویتشان را تقویت کنند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو