دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤٢٠٠٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی در مراسم تكريم و معارفه مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری باید سنگ صبور دانشجویان باشد
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری باید سنگ صبور دانشجویان باشد و درددل و حرف آن‌ها را بشنود

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در مراسم تكريم و معارفه مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بنده حامل سلام گرم حضرت آقا به همه شما هستم و ایشان همه شما را سلام رساندند.

وی ضمن قرائت حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی به عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دوستان در مورد جناب آقای محمدیان مستوفاً صحبت کردند و قطعا کسانی که با ایشان همراه بوده‌اند بیش از من آقای محمدیان را می‌شناسند، اما آنچه که بنده در زمان حضور ایشان در دفتر رهبر معظم انقلاب شاهد بودم چیزی جز حسن خلق و دلسوزی نبوده است.

وی ضمن آرزوی توفیق برای رئیس جدید نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با قرائت حکم رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: در این حکم ضمن تقدیر و تشکر فراوان از تلاش دلسوزانه و سلوک مهربانانه‌ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی آمده است: شما از فضلای جوان و پرانگیزه و آشنا و مرتبط با محیط دانشگاه می‌باشید، به پیشنهاد شورای نهاد، به ریاست نهاد مزبور منصوب می‌کنم.

دانشگاه مهم‌ترین مرکز تولید و گسترش و افزایش دانش و دانشمند است و همت و تعهّد و تلاش مبارک استادان و مدیران این مرکز حساس، ترسیم‌کننده‌ چشم‌انداز آینده‌ کشور و رقم‌زننده‌ سرنوشت ملت است. حضور علمای دین و فضلای روشن بین حوزه‌های علوم دینی در کنار استاد و دانشجو و مدیر دانشگاهی، باید بتواند – به توفیق و هدایت الهی – خروجی مطلوب این تلاش مبارک و تعهّد اخلاقی را تضمین کند و دانشگاه را پرورشگاه انسان‌های بزرگ و مدیران کارآمد آینده‌ کشور و دانش آموختگان صالح و فرزانه و پُرکار و پُرنشاط سازد. لازم است مجموعه‌های مرتبط از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت‌های علوم و بهداشت و مدیران مؤسسات آموزش عالی حمایت و همکاری لازم را با این نهاد معمول دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در ادامه ضمن عرض تبریک عید سعید غدیرخم تصریح کرد: این عید سند بزرگی برای حقانیت اهل بیت(ع) است.

وی با اشاره به یک حدیث مورد اتفاق علمای اهل سنت و شیعه تصریح کرد: زمانی که پیامبر اکرم(ص) حضرت علی(ع) را به‌عنوان جانشین خود معرفی کردند شخصی نزد پیامبر آمد و گفت: شما هر دستوری اعم از نماز، روزه، زکات و... را به ما دادید عمل کردیم. حال شما این جوان را فرمانده‌ای بر سر ما قرار دادید. آیا این کار را پیش خودتان کردید و یا خدا به شما فرمان داد که پیامبر(ص) در پاسخ گفتند خداوند به من دستور داده است که آن شخص از سر عصبانیت گفت: خدایا اگر تو خواستی علی جانشین پیامبر شود همین الآن سنگی از آسمان بفرستد و بر سر من بیاور و همان لحظه سنگ از آسمان آمد و او را کشت. در هر حال امیدواریم که خداوند ما را از شیعیان امام علی(ع) قرار دهد.

وی در بخشی از اظهارات خود به فرارسیدن ماه محرم اشاره کرد و افزود: امام حسین(ع) کسی است که نهضتش تا قیام قیامت جاودانه و همیشگی خواهد بود.

وی افزود: حوادث و جنگ‌های بزرگی مانند جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم و حمله مغول‌ها در دنیا اتفاق افتاده است. به گونه‌ای که تنها جنگ جهانی دوم ۵۵ میلیون نفر تلفات داشته است، اما همه ما می‌دانیم که این اتفاقات جز در گوشه‌هایی از کتاب‌های تاریخی نامی از آنها نیست و گذشت زمان این مسائل را فراموش می‌کند، اما در مورد واقعه عاشورا که تعداد شهدای آن بیش از ۷۲ نفر نبوده قضیه فرق می‌کند و در واقع تمام آنچه را که در آن روز اتفاق افتاده امروز جلوی چشم ماست.

وی با بیان اینکه تمام آنچه را که در عاشورا اتفاق افتاده در کتاب دل ما نقش بسته است، چون رهبر این نهضت حسین بن علی(ع) و یک شخصیت ممتاز، برجسته و با صلب و ریشه پاک بوده تصریح کرد: هم شخصیت امام حسین(ع) غیرقابل انکار است و هم اینکه هدفش مقدس بوده در واقع امام حسین(ع) به دنبال گرفتن قدرت نبوده است. از این رو برای تحقق این هدف مقدس هر آنچه را که داشت اعم از خودش و فرزندانش را داد. خانواده‌اش نیز به اسارت رفتند.

وی با تاکید بر اینکه ما باید از عاشورا درس بگیریم، تصریح کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری یک نهاد مقدس است، از این رو کسانی که در این نهاد مقدس مشغول خدمت هستند باید آنگونه که پیامبر(ص) عمل کرده عمل کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی با اشاره به اخلاق خوش پیامبر(ص) تصریح کرد: باید در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اخلاق خوش پیامبر(ص) الگو باشد، چراکه این نهاد با جوانانی در ارتباط است که به‌صورت گسترده تحت هجمه ماهواره‌ها هستند. بنابراین آنها هیچ پناهی جز روحانیت ندارند. از این رو باید حوصله داشته باشیم و به مانند پیامبر(ص) با آنها خوش‌رو و خوش اخلاق برخورد کنیم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری باید سنگ صبور دانشجویان باشد و درددل و حرف آنها را بشنود، تصریح کرد: راز موفقیت شما در نهاد و انجام وظیفه خطیری که برعهده دارید شنیدن حرف و درددل دانشجویان است.

وی با بیان اینکه با هزینه نمی‌توان دل‌ها را متوجه خود کرد، تصریح کرد: اگر می‌خواهید دل‌ها را متوجه خود سازید باید با مردم با روی باز برخورد کنید.

وی بر ضرورت تبلیغ تاکید کرد و افزود: یکی از ابزارهای موفقیت این است که زبان در تبلیغ کند نشود، از این رو باید از قدرت تبلیغ استفاده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی خطاب به مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جوانان آماده شنیدن نصایح شما هستند، از این رو باید اساس کار نهاد مبتنی بر احادیث اهل بیت(ع) و قرآن باشد. در هر حال اگر اینگونه عمل کنیم آنچه را انجام می‌دهید ذخیره آخرت شما خواهد بود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو