دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤١٨٦٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٨ شهريور ١٣٩٧
 
حجت‌السلام میرمجید سيدقریشی در نشست مدیران و اعضای هیأت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی:
محیط دانشگاه تحول‌طلب است و حرکت کلیشه‌ای را نمی‌پذیرد
معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها: ارتقا و نوآوری در ادبیات دینی از جمله تغییر در محتوا و اولویت‌بندی، ادبیات، نگارش و توجه به متون اصلی، اولویت دهه آینده انقلاب اسلامی است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌السلام میرمجید سيدقریشی، معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در سومین نشست سراسری مدیران و اعضای هیأت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به منویات مقام معظم رهبری درباره ضرورت نوگرایی در ارتباط با مخاطب گفت: محیط دانشگاه تحول‌طلب است و حرکت کلیشه‌ای را نمی‌پذیرد.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه، استانداردهای ثابت را برنمی‌تابد و قالب‌بندی‌های متداول را تحمل نمی‌کند، بیان کرد: ارتقا و نوآوری در ادبیات دینی از جمله تغییر در محتوا و اولویت‌بندی، ادبیات، نگارش و توجه به متون اصلی، اولویت دهه آینده انقلاب اسلامی است.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از جمله دلایل لزوم تغییرات فصلی دروس معارف را لزوم مطابق با زمان‌بودن آن عنوان کرد و افزود: امواج و افکاری که در جامعه روز به روز به‌وجود می‌آید باید در این کتاب‌ها منعکس و تنظیم شود.

سيدقریشی اظهار کرد: متأسفانه با ورود افکار و شبهات نو و نیازهای جدید سرفصل‌های درسی به‌موقع تغییر نمی‌کند و موضوعات آموزشی از اولیت‌گذاری قابل دفاعی برخوردار نیستند. درحالیکه باید با توجه به نیازهای محیط، کتاب‌های درسی تهیه و آموزش داده شود.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تأکید کرد: توجه به علاقه‌مندی‌های مخاطب در یاددهی و یادگیری موضوع مهمی است و شروع مباحث چه در گفتار و چه در نوشتار با موضوعات مورد علاقه دانشجو، رغبت و انگیزه وی را افزایش می‌دهد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو