شماره خبر :٥٤١٠٠٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٧ مرداد ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام فقیهی در نشست خبری مطرح کرد:
آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از امروز/ ۸ هزار دانشگاهی به عتبات اعزام می‌شوند
مسئول ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: از امروز ثبت‌نام دور جدید عتبات دانشگاهیان آغاز خواهد شد و تا ۱۴ مرداد ادامه خواهد داشت.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، گفت: از امروز ثبت نام دور جدید عتبات دانشگاهیان آغاز خواهد شد و تا ۱۴ مرداد ادامه خواهد داشت.

وی افزود: امسال ۸ هزار نفر از دانشگاهیان توسط این ستاد به عتبات اعزام می شوند.

فقیهی تصریح کرد: در این دوره افزایش قیمت خاصی نخواهیم داشت و اعزام زمینی یک میلیون و سیصد هزار تومان و هوایی دو میلیون و سیصد هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: قرعه‌کشی از ثبت‌نام کنندگان ۱۵ مرداد انجام می‌شود و اولین کاروان هم ۲۴ مرداد امسال اعزام خواهد شد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: زوج‌های جوان دانشجو، دختران و پسران دانشجوی مجرد، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها در این دوره می‌توانند به عتبات اعزام شوند.

فقیهی یادآور شد: دانشگاهیان در این دوره در قالب ۱۸۶ کاروان اعزام می‌شوند که ۱۶ کاروان هوایی و ۷۰ کاروان به‌صورت زمینی خواهد بود.

وی با بیان اینکه سه روز قبل از اربعین اعزام‌ دانشگاهیان به عتبات به پایان خواهد رسید، گفت: این دوره از اعزام‌ها در تابستان خواهد بود، زیرا در ایام تعطیلات تابستان دانشگاهیان با رغبت بیشتری به این سفر اعزام می‌شوند و از طرفی هم ایام عید غدیر، عرفه و عاشورا را در پیش خواهیم داشت که این یکی از ویژگی‌های این دوره است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان درباره وام عتبات دانشگاهیان هم افزود: در این دوره با هماهنگی‌هایی که با بانک ملت شده مبلغ وام‌ها افزایش پیدا کرده و به کاروان‌های هوایی دو میلیون تومان و به کاروان‌های زمینی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان با سود ۴ درصد پرداخت خواهد شد.

فقیهی ادامه داد: علت تاخیر در ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان در این دوره مشخص نبودن وضعیت ارز بود که با توافق بانک مرکزی و سازمان حج قیمت ثابتی برای ارز عتبات تعیین شد.

وی درباره اعزام دانشگاهیان در دوره قبل هم گفت: در سال گذشته ۱۹۱ هزار نفر ثبت نام کردند که ۲۲ هزار و ۸۸۵ نفر در قالب ۶۳۰ کاروان اعزام شدند.

فقیهی تصریح کرد: از این تعداد ۶ هزار و ۱۶۳ نفر دانشجویان متاهل، ۳ هزار و ۶۱۰ نفر دختران مجرد، ۳ هزار و ۵۰ نفر پسران مجرد، هزار و ۳۹ نفر اساتید دانشگاه‌ها و ۲ هزار و ۲۶۲ نفر کارمندان دانشگاهی بودند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: از مجموع اعزام‌های سال ۹۶، ۲۹/۵ درصد دانشگاهیان وزارت علوم، ۲۴/۹ درصد دانشگاهیان وزارت بهداشت، ۱۷ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد، ۱۲ درصد دانشگاه غیرانتفاعی و فرهنگیان و ۱۶ درصد دانشگاه پیام نور، فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی بودند که بیش از نیمی از اعزام‌ها مربوط به وزارت علوم و وزارت بهداشت بود.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان یادآور شد: توسط بانک ملت در سال ۹۶، ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر وام قرض الحسنه دریافت کردند، ۷۲۰۰ ختم قرآن برگزار شد و طبق نظرسنجی‌ها دانشجویان و اساتید از این دوره از اعزام‌ها رضایت داشتند.

وی یادآور شد: اخذ مجوز خروج از کشور دانشجویان پسر این دوره هم انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: زوج‌های جوان دانشجو، دختران و پسران دانشجوی مجرد، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها در این دوره می‌توانند به عتبات اعزام شوند.

وی در ادامه با ارائه آماری از اعزام‌های سال ۹۶ گفت: در سال ۹۶، ۱۹۱ هزار نفر ثبت نام کردند که ۲۲ هزار و ۸۸۵ نفر در قالب ۶۳۰ کاروان اعزام شدند که از میان آنها ۶ هزار و ۱۶۳ نفر دانشجویان متاهل، ۳ هزار و ۶۱۰ نفر دختران مجرد و ۳ هزار و ۵۰ نفر پسران مجرد هزار و ۳۹ نفر اساتید دانشگاه‌ها و ۲ هزار و ۲۶۲ نفر کارمندان دانشگاهی بودند.

فقیهی ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۶ سه کاروان و دانشجویان ایرانی خارج از کشور ۵ کارون اعزام داشته‌اند. همچنین ۶۲/۲ درصد اعزام‌ها کسانی بودند که اولین بار به این سفر اعزام شدند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو