شماره خبر :٥٣٧٠٥٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٧
 
اعزام ۱۷ هزار نفر از دانشگاهیان کشور در دوره هجدهم به عتبات عالیات
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان: دوره هجدهم عتبات عالیات تا ۱۶ اردیبهشت پایان می‌یابد و در حال برنامه ریزی برای آغاز دوره نوزدهم هستیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضا فقیهی؛رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در گفتگوی ویژه قرآنی سیما افزود: اگر بخواهیم در مجموعه فرهنگی موفق باشیم باید مخاطبان خود را بشناسیم و بدانیم جوانان ما چه نیازهایی دارند، نیاز آنها را درک کنیم و نحوه برخورد با آنها را بدانیم.

وی ادامه داد: نیاز جوانان ما مسافرت است، ما باید برای مسافرت، گردش، بازی و تفریح جوانان برنامه ریزی داشته باشیم.باید برای جوانان راه صحیح ارائه دهیم و باید جایگزینی بر طبق نیاز آنها داشته باشیم؛ اما متأسفانه ما فقط به جوانان امر و نهی می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین فقیهی گفت: جوانان نیاز به کرامت، برخورد خوب و سفر دارند که برای سفرهای دانشجویی برنامه ریزی شده است. عمره و عتبات را که بیش از 20 سال است راه اندازی کرده ایم و هر سال از لحاظ کیفی و کمی بهتر شده است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ما در برنامه اعزامی که برای دانشجویان داریم زوج های جوانی که تازه ازدواج کرده اند را در اولویت قرار داده ایم. در سه دوره گذشته بین 27 تا 30 درصد زوج های دانشجو برای مراسم ازدواج یا اولین سفر زندگی مشترک خود به کربلا و نجف رفته اند.

حجت الاسلام و المسلمین فقیهی ادامه داد: در دوره هجدهم در مدت 10 روز اول ثبت نام، بیش از 95 هزار نفر ثبت نام کرده اند اما برنامه ما برای اعزام، 17 هزار نفر بود. در عید بیش از صد کاروان اعزام داشتیم که اکثر این کاروان ها از استادان بودند و تا کنون بیش از 70 کاروان اعزام شده اند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان درباره تسهیلات سفرهای دانشجویان گفت: متأسفانه نتوانستیم برای دانشجویان تخفیفاتی بگیریم اما بانک ملت و صندوق رفاه وامی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

وی ادامه داد: هتل های خوبی در نجف، کربلا و کاظمین پیش بینی و برای این سفرها برنامه ریزی شده است تا دانشجویان با مفاخر مذهبی آشنا شوند.

وی درباره هزینه ها گفت: قیمت ها در دست ما نیست، چون قیمت دلار متفاوت است سعی کرده ایم تا حد ممکن تخفیف بگیریم.

حجت الاسلام و المسلمین فقیهی درباره وضع اعزام سفر به عمره افزود: عمره طبق برنامه ریزی سازمان حج و زیارت است، اگر حج خوبی برگزار شود امیدواریم عمره هم راه بیفتد.

وی ادامه داد: در عتبات بحث معرفتی و شناختی داریم با تمام کاروان های دانشگاهیان یک نفر روحانی می رود. بحث زیارت، رسیدن به الگو است. ما می خواهیم الگوی جوانان ائمه(ع) باشند و دوم اینکه فرصتی برای توبه است که بسیاری از زائران متحول شده اند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو