شماره خبر :٥٣٦٧٩٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦
 
در مراسم سومین اختتامیه نمایشگاه جلوه های نماز عنوان شد:
نمازستون دین است و موجب طهارت ظاهری و باطنی است.
حجت الاسلام علی نسب مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان اردبیل در مراسم اختتامیه سومین نمایشگاه جلوه های نماز در سالن جلسه این دانشگاه با بیان این که نماز ستون دین است و موجب طهارت ظاهری و باطنی است،گفت:ما در فقه داریم که طهارت سه گونه است، وضو، غسل و تیمم، اینکه تیمم طهارت است باید فراتر از طهارت ظاهری باشد.

حجت الاسلام علی نسب گفت: انسان با وضو،غسل و تیمم می تواند خود را از زشتی های باطنی مانند تکبر،ریا، حسد و ... دور کند هم چنان که طهارت ظاهر هم دارد. انسان در نماز از لباس پاکیزه استفاده می کند و بدنش را پاک می کند و از لباس های مباح استفاده می کند و اگر این رویه حاصل شود مطلوب ما که طهارت ظاهر و باطن است بدست می آید.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه اگر نماز در جامعه ما رواج داشته باشد جامعه امن می شود گفت: خواندن نماز موجب می شود که همه نسبت به کارخود مسئول و متعهد شوند که در اینصورت زمینه های از بین رفتن فساد در جامعه نیز فراهم خواهد شد. زیرا همانطور که در متون دینی ما آمده است  نماز انسان را از فحشا و منکرات باز می دارد. و موجب پاک سازی اجتماع می شود.

در پایان مراسم اختتامیه  نمایشگاه جلوه های نماز  از صاحبان  آثار برگزیده و فعالان فرهنگی  در بخش قرآنی  با لوح سپاس  و هدایایی ارزنده تجلیل و تقدیر شد.

 

 

شایان ذکر است، این نمایشگاه که غرفه های مختلفی از جمله نماز، عفاف و حجاب، کتب و نسخه های قدیم مذهبی، امر به معروف؛ واجب فراموش شده، عرضه محصولات فرهنگی، احکام شرعی و مبتلا به، پاسخگویی به شبهات دینی و غرفه قرآن و عترت را داراست، به مدت 10 روز برای بازدید مسئولین، اساتید، کارکنان و دانشجویان دایر بود.

 

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو