چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٣٦٤٦٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦
 
دوازدهمین جشنواره نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزارگردید
دوازدهمین جشنواره استانی نماز با نمایش آثار استادان، کارکنان و دانشجویان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به میزبانی واحد ساری در تاریخ ۸ و ۹ اسفند ماه ۹۶ برگزار گردید و از صاحبان آثار برتر تجلیل شد.

مراسم اختتامیه این جشنواره همراه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران؛ و با حضور دکتر نیاز آذری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ، عصر روز چهار شنبه  ۹ اسفند ماه در  واحد ساری برگزار شد.

حجت الاسلام سیدحسین حسینی در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره استانی نماز  در بیان اهمیت نماز اظهار کرد: «حدود ۹۰ بار مستقیماً واژه «صلاه» و مشتقاتش و حدود ۹۰۰ بار کلمات و واژه‌هایی که مرتبط با نماز است مانند: رکوع، سجده، وضو، مسجد، ذکر، عبادت در قرآن کریم ذکر شده است و از ۵۹ هزار روایت مربوط به ۵۲ باب فقهی که در وسائل الشیعه و مستدرک الوسائل آمده تعداد ۱۹ هزار آن مربوط به نماز است.»

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با بیان آثار فردی و اجتماعی نماز افزود: « نماز دعوت به پاکسازی زندگی و اصلاح آن دارد.شرایط صحت نماز … مکان، لباس، فرش، آب وضو و غسل باید از هرگونه غصب و تجاوز و تعدی به حقوق دیگران و افراد جامعه پاک باشد. اگر کسی آلوده به تجاوز, ظلم , ریا, غصب , کم فروشی , رشوه خواری و کسب اموال حرام باشد, چگونه می تواندمقدمات و شرایط صحت نماز را فراهم سازد ؟ بنابراین نماز عامل ترک بسیاری از گناهان و اصلاح فرد و جامعه است. »

دکتر حسینی در بیان آثار ظاهری و مادی نماز تصریح کرد: « انبیاء(ع) و اولیای الهی در رفع هر مشکلی و دفع هر شرّی و دور ماندن از هر دشمنی از نماز  استمداد می نمودند.  نماز موجب افزایش رزق و روزی و باعث برکت و رحمت الهی است.»

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو