شماره خبر :٥٢٧٦٣١

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٦
واحد ساری دانشگاه آزاد اسلامی برگزارکرد:
کارگاه احیای امر به معروف و نهی از منکر
مأوا: «کارگاه احیای امر به معروف و نهی از منکر » روز سه شنبه ۹۶/۰۶/۰۷ با حضور اساتید و اعضای هیأت علمی در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار گردید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، «کارگاه احیای امر به معروف و نهی از منکر » روز سه شنبه ۹۶/۰۶/۰۷ با حضور اساتید و اعضای هیأت علمی در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار گردید.

در طی این نشست صمیمی که به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مازندران، معاونت فرهنگی و دفتر هم اندیشی اساتید تدارک دیده شد، پس از تلاوت آیات نورانی کلام وحی حجه الاسلام دکترابراهیمیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر و مدرس این دوره ی آموزشی، ضمن تسلیت ایام شهادت امام محمد باقر (ع) ابتدا در مورد نقش آن امام همام در پیشرفت علوم و تمدن بشری مطالبی را بیان نمودند، از جمله : تدوین یک دوره کامل دائره المعارف علوم و معارف بشری، تأسیس دانشگاه بین المللی ، تربیت صدها فقیه، مفسر ، ادیب ، ایجاد شور و نشاط بی نظیر علمی و پژوهشی و تشکیل کرسی های نظریه پردازی و  بنیانگذار دیالوگ و گفتمان و….

ایشان در مقدمه به موضوعات: نعمت وجود و هستی ، نعمت انسان بودن ، نعمت عقل ، نعمت نظارت همگانی (نعمت امر به معروف و نهی از منکر) از منظر امام محمد باقر (ع) پرداختند.

آقای دکتر ابراهیمیان در بخش پایانی به مراحل امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام محمد   باقر (ع)  به شرح ذیل اشاره نمودند:

  •  انسان باید از خودش شروع کند.
  •  سپس به خانوده اش بپردازد. 
  • بعد به سراغ جوانها برود.
  • در مرحله بعدی به سراغ همسایه ها و دیگران برود.

ایشان هم چنین به نحوه صحیح امر به معروف و نهی از منکر اشاره نمودند ، با این توضیح که شیوه فرد باید شایسته و مناسب فرد مخاطب باشد، غنی سازی اوقات فراغت جوانان و بستر سازی مناسب جهت محدودیت ورود به زمینه های گناه تلاش شود. و بدین طریق در جذب جوانان و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر توفیق مطلوبی حاصل گردد.

در پایان تعدادی از اساتید محترم واحد به طرح ایده و نظرات خویش پیرامون موضوع مورد بحث پرداخته و دکتر ابراهیمیان به سوال و شبهات موجود در این خصوص پاسخ دادند.

این جلسه پربار فرهنگی با ذکر صلوات بر محمد آل محمد و پذیرایی از مدعوین برنامه پایان یافت.

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو