شماره خبر :٥٢٦١٣٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٦
حجت الاسلام یعقوبی، امام جمعه نیشابور:
امروزه خانواده های کشور با هر نوع گرایشات مذهبی، نگران مسائل هویتی و فرهنگی جامعه می باشند
مأوا: نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه نیشابور با موضوع آسیب شناسی فرهنگی در محل دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزارشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)،با توجه به اهمیت آسیب شناسی مسائل اجتماعی در سطح دانشگاه، صبح روز شنبه 21 مرداد ماه، جلسه هم اندیشی با این موضوع به همت دفتر نهاد رهبری و معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه نیشابور در محل دفتر نهاد رهبری برگزار شد.

در این جلسه که حجت الاسلام یعقوبی (امام جمعه محترم شهرستان نیشابور)، دکتر صادقی سمرجانی (ریاست داشگاه)، حجت الاسلام قربانی (مسئول دفتر نهاد)، دکتر باصفا (معاون دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه) و تعدادی از اساتید گروه معارف دانشگاه حضور داشتند، برخی از مسائل مربوط به حوزه آسیب های اجتماعی بحث و بررسی شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام قربانی به بیان مقدمه ای درخصوص سابقه جلسات گروه معارف پرداختند و پس از ایشان حجت الاسلام یعقوبی . دکتر صادقی سمرجانی سخنانی را در خصوص موضوع بحث ایراد نمودند.

حجت الاسلام یعقوبی در سخنان خود به اهمیت دروس معارف و شناخت مسائل در علوم انسانی و نیز نقش تاثیرگذار علوم انسانی  بر سایر علوم بویژه علوم تجربی پرداختند. ایشان با تذکر این نکته که امروزه خانواده های کشور با هر نوع گرایشات مذهبی، نگران مسائل هویتی و فرهنگی جامعه می باشند به ضرورت وحدت بخشیدن به رویکرد اساتید گروه معارف در مواجهه با مقولات اعتقادی و شبهات اشاره کردند. ایشان همچنین به ضرورت برگزاری جلسات گروه معارف به صورت ماهانه و با هدف رسیدن به یک وحدت رویه و استفاده از تجربیات سایر اساتید در این حوزه اشاره نمودند.

 

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو