شماره خبر :٥٢٦١٠٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در جمع دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه پیام نور:
باید این کار را از دانشگاه ها شروع کنیم
مأوا:نماینده ولی فقیه در استان و امامه جمعه اردبیل گفت: برای حفظ و پاسداری از این انقلاب ضروری است که نسلی حماسی و اسلامی داشته باشیم که در تمام عرصه ها افتخار آفرین کشور باشند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)،دکتر آیت الله سید حسن عاملی، امام جمعه اردبیل در دیدار جمعی از اعضای هیات علمی،اساتید و دانشجویان طرح ضیافت اندیشه قرآنی دانشگاه پیام نور استان اردبیل با بیان اینکه دانشجویان آینده سازان این کشور هستند و آتیه فرهنگی و اجتماعی جامعه در دستان آن هاست اظهار کرد: برای  حفظ و پاسداری از این انقلاب ضروری است که نسلی حماسی و اسلامی داشته باشیم که در تمام عرصه ها افتخار آفرین کشور باشند.

وی در ادامه سخنان خود دانشجویان را به تلاش های فرهنگی و اجتماعی در جامعه فراخواند و افزود: اگر خواهان جامعه ای فرهنگی و به دور از تجملات و اندیشه های غربی هستیم باید این کار را از دانشگاه ها شروع کنیم و جوانانی متعهد، دلسوز و متخصص تربیت کنیم.جامعه به فرهنگ سازی دینی نیاز دارد اگر جامعه فرهنگ اسلامی را به خود نگیرد جامعه ملتهب خواهد شد.

 

 

آیت الله دکتر سید حسن عاملی، امام جمعه اردبیل اظهار داشت: زندگی درجامعه امروزی نیاز به معرفت دینی و الهی دارد ما باید زندگی را بر اساس آموزه های دینی تدارک ببینیم و قتی در زندگی اجتماعی از دین فاصله بگیریم اقتصاد ما فرهنگ ما اجتماع ما دچار آسیب خواهد شد. جامعه ای که در آن آسیب زیاد باشد آرامش و آسایش در آن جامعه کمرنگ خواهد بود. و عدالت اجتماعی مراعات نخواهد شد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود فرمودند: دروس معارف اسلامی رشد فکری جوانان را تامین می کند و باعث رشد جامعه و اجتماع می شود. امید آیند کشور دانشجویان ولای و انقلابی هستند. انقلاب اسلامی برگرفته از معارف اهل بیت علیهم السلام باید بر همه دنیا صادر شود و این هم با تلاش و کوشش شما جوانان انقلابی خواهد بود.

در ادامه دکترآیت الله سید حسن عاملی، امام جمعه اردبیل ضمن تشکر از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان اردبیل مخصوصاً حجت الاسلام حسنی مسئول دفتر نهاد پیام نور استان اردبیل و تشکر از تشکل ها و کانون های که در دانشگاه تلاش می کنند، توصیه کردند هیچ وقت از تلاش و کوشش در راه توصیه فرهنگی و دینی کوتاهی نکنند و با توجه به هجمه های امروزی دشمنان از طریق هجمه های فرهنگی، تلاش شود دشمنان دین بر جوانان ما نفوذ نکنند.

 

 

در ادامه حجت الاسلام حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان اردبیل ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه در استان حضرت آیت الله  دکتر سید حسن عاملی با اشاره به اینکه طرح ضیافت اندیشه قرآنی دانشجویان دانشگاه پیام نور استان اردبیل با مشارکت 140 نفر از دانشجویان در قالب 24 کلاس درسی در حال برگزاری است تصریح کرد: در قالب این اردو مباحث معارف دینی ، حلقه های معرفت مشاوره دانشجویی ،پاسخ به پرسش های اعتقادی و دوره های آموزشی صفحات مجازی توسط 6 نفر از اساتید دانشگاه پیام نور  به دانشجویان حاضر در این طرح ارائه خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو