شماره خبر :٥٢٥٣٢٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦
مسوول نهاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد:
یکی از نمادهای دانشگاه اسلامی، حضور هیات های مذهبی در آن است
مأوا: دکتر طباطبایی در دیدار با اعضای هیئت دانشجویی تشنگان علقمه، نقش هیئت های مذهبی به عنوان یکی از نمادهای دانشگاه اسلامی را در حفظ اصول و ارزش های دینی و انقلابی مهم خواند و بر حمایت کامل دفتر نهاد رهبری از فعالیت هیئت های دانشجویی تاکید کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، نشست مسئولان دفتر نهاد رهبری و اعضای هیئت امنای هیات دانشجویی تشنگان علقمه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف معرفی مسئول جدید این هیات و تبیین برنامه های آن در سال تحصیلی جدید برگزار شد.

در این دیدار، مسئول نهاد دانشگاه علوم پزشکی از جایگاه هیئت های مذهبی به عنوان پایگاه قوی فرهنگی، دینی و انقلابی در کشور یاد کرد و افزود: این جایگاه در بین هیئت های دانشجویی می تواند به عنوان یک فرصت برای ارایه داشته های عمیق دینی و فرهنگی و نهادینه کردن آن در فضای دانشگاه بکار گرفته شود.

دکتر طباطبایی با بیان اینکه یکی نمادهای دانشگاه اسلامی، وجود هیئت های مذهبی در آن است تاکید کرد: این حضور نباید به شکل جزیره ای و منحصرا در قالب اجرای برنامه های مذهبی صورت پذیرد، بلکه لازم است ارتباطی شبکه ای و مداوم بین هیئت های دانشجویی و دیگر فضاهای دانشگاه ( از جمله فضای سیاسی، پژوهشی، آموزشی و... ) بوجود آید و این مجموعه نسبت به اتفاقاتی که در حوزه های مختلف دانشگاه رخ میدهد جهت گیری های خاص خود را با تاکید بر حفظ خطوط نظام و موازین اسلامی داشته باشد.

وی این نکته را نیز خاطرنشان کرد که حضور در هیئت های دانشجویی نباید به عنوان یک فعالیت جنبی محسوب و محتوایی  که در آن ارایه می شود، بی ارتباط با فضای بیرون هیئت باشد، بلکه همان طور که دانشجو در حیطه آموزشی وظایفی را برای خود تعریف کرده و به آن پایبند است، ضروری است که در این فضا هم خود را ملزم به پیگیری دغدغه های دینی و انقلابی مطرح در فضای دانشگاه بداند.

مسوول نهادرهبری، بر ضرورت بهره گیری از تجربه های گذشته و ترسیم چشم اندازهای بلند در برنامه های هیئت های دانشجویی نیز تاکید کرد و ارتباط گیری با مجموعه های مشابه و رصد نمودن فعالیت های آنان را امری سازنده و مفید در بهبود کمی و کیفی برنامه های هیئت دانشجویی دانست.

وی همچنین، با اشاره به سابقه طولانی فعالیت « هیئت تشنگان علقمه » در دانشگاه و ارزیابی مثبت از فعالیت های آن به ویژه در بخش مداحی، ابراز امیدواری کرد در دور جدید فعالیت های این هیئت، برنامه هایی فاخر و موثر درجهت ترویج فرهنگ دینی در فضای دانشگاه رقم بخورد.

در ادامه‌ی این دیدار، آقای محمد ستوده با ارائه حکمی از سوی مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان مسئول هیئت دانشجویی تشنگان علقمه منصوب گردید.

گفتنی است؛ در این نشست، حجت الاسلام رضایی خطیر معاون فرهنگی دفتر نهاد و رحمان پور مدیر اجرایی دفتر نهاد رهبری نیز حضور داشتند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو