شماره خبر :٥١٩٢٠٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥
حجت الاسلام کیومرزی در دانشگاه ارومیه:
سهامداران اصلی انقلاب همین شهدا هستند/شهدا رفتند تا دین ما بماند
مأوا: این عزیزانی که جانشان را در راه انقلاب و نظام دادند، ذخایر نظام هستند، نه کسانی که با کوچکترین نهیب دشمن خودشان را می بازند اینان ذخایر نظام نیستند. این خانواده شهدا و شهدا کسانی هستند که هیچ سهمی از انقلاب نخواسنتند، هستی خودشان را دادند ولی هیچ سهمی نخواستند. اگر چه سهامداران اصلی این انقلاب همین خانواده شهدا و شهیدان هستند و با تمام وجود از بیت المال حفاظت کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حجت الاسلام کیومرزی، مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه، صبح امروز در مراسم بدرقه دانشجویان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اظهار داشت: 30 سال بعد از جنگ ما الان در سایه رشادت ها و حانفشانی های شهدای 8 سال دفاع مقدس در این کشور با امنیت در این دانشگاه ها درس می خوانیم، زندگی می کنیم و هر آنچه که الان داریم از رشادت های شهدا و خانواده های شهداست.

کیومرزی با اشاره به زندگی و سیره شهدا گفت: این شهدا رفتند تا ما با عزت زندگی کنیم، این شهدا رفتند تا هستی ما، ناموس ما و آبروی ما حفظ شود. عزت ما با این مسائل و خون پاک شهدا تامین می شود.

مسول نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری دانشگاه ارومیه تصریح کرد: عامل اصلی و مهم سربلندی این کشور دلاوری ها و شجاعت این شهداست. عامل اصلی سربلندی و سرافرازی هر ملت، دلاوری و ایثار آن ملت است نه چیزهای دیگری که بعضی ها دنبال آن هستند.

کیومرزی در ادامه با اشاره به حدیثی از حضرت امیرالمومنین (ع) که می فرمایند: "جایی اگر دیدید جانتان در خطر است، مالتان را فدا کنید برای اینکه جانتان را حفظ کنید و اگر دیدید دینتان در خطر است هم جان و هم مالتان را فدا کنید تا دینتان حفظ شود" گفت: این شهدا رفتند تا دین ما را نجات دهند، دشمن در صدد آن بود دین ما را از ما بگیرد، می خواست اعتقادات ما را نابود کند، این شهدا رفتند تا دین ما بماند ، این شهدا رفتند تا بتوانیم در این مملکت راحت زندگی کنیم. لذا این شهدا و خانواده آنها ذخایر نظام ما هستند.

وی افزود: این عزیزانی که جانشان را در راه انقلاب و نظام دادند، ذخایر نظام هستند، نه کسانی که با کوچکترین نهیب دشمن خودشان را می بازند اینان ذخایر نظام نیستند. این خانواده شهدا و شهدا کسانی هستند که هیچ سهمی از انقلاب نخواسنتند، هستی خودشان را دادند ولی هیچ سهمی نخواستند. اگر چه سهامداران اصلی این انقلاب همین خانواده شهدا و شهیدان هستند و با تمام وجود از بیت المال حفاظت کردند.

کیومرزی در پایان اضافه کرد: ما نیاز داریم فرهنگ شهادت و ایثارگری را زنده نگه داریم، این ما هستیم که به این شهیدان نیاز داریم و باید این کار را انجام دهیم. این فرهنگ شهادت و فرهنگ جهاد است که کشور ما را بیمه می کند نه چیزهای دیگر. دشمن از این فرهنگ شهادت و ایثار ما می ترسد. تمام قدرتهای عالم پشت این دشمن ما در 8 سال دفاع مقدس بودند و دیدند مقابله جانانه این فرزندان ملت را و لذا دشمن از این فرهنگ ما می ترسد و وظیفه ما پاسداری از خون شهدا است.

در این سفر ما باید پیغام این شهیدان را دریافت کنیم و در این دانشگاه ها پیاده کنیم. این شهیدان در راه دفاع از ولایت و ارزش های دینی جان خود را دادند. هر جا از ولی اطاعت نداشتیم، همان جا شکست خوردیم لذا وظیفه ما و تکلیف ما این است همان طور که شهیدان اطاعت محض از ولی داشتند از ولایت پاسداری و از رهنمودهای آن پیروی کنیم.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو