شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦١٦٩٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام عباسی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو:
مسیر اصلی دانشگاه علم و دانش است/ دانشگاه زنده و دانشجو بیدار است
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینای همدان گفت: دانشگاه زنده است و دانشجو بیدار است و تا زمانی که او مؤذن بیدار جامعه بیدار باشد، جامعه و دانشگاه می‌تواند در مسیر درست حرکت کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علی‌محمد عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینای همدان در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در سالن شهید چمران دانشکده علوم پایه برگزار شد، گفت: ۱۶ آذر نماد از خودگذشتگی و ایثار دانشجویانی است که در مسیر ضداستکباری، ‌ضداستعماری و ضداستبدادی جان عزیزشان را فدا کردند.

وی در ادامه افزود: امیدوارم با تمام قوت، سعی، تلاش و همتی که دانشجویان دارند، به این سه شهیدی که حاضر شدند در جهت اعتلای ایران اسلامی، قطرات خونشان را بر صفحه روزگار ثبت شود، اقتدا کنند.

حجت‌الاسلام عباسی تشریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «از دانشگاه همیشه و‌ در همه حال این انتظار است که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی کشور باشد که اولین جریان علم و تحقیق است.»

وی بیان کرد: اگر بخواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید خود را مسلح به سلاح علم کنیم؛ باید تحقیقات و پژوهش‌های ما جغرافیا و زمین نشناسد.

عباسی عنوان کرد: دانشگاه محل دانش است و باید در آن عالم تربیت شود؛ مسیر اصلی دانشگاه علم و دانش است.

وی در رابطه با دومین جریان حیاتی کشور تصریح کرد: دومین جریان آرمان‌گرایی، آرمان‌خواهی و هدف‌گذاری سیاسی و اجتماعی است؛ شما باید اهل تفکر و تامل کردن باشید. اگر می‌خواهید بدانید جمهوری اسلامی اکنون در چه جایگاهی قرار دارد اهل مطالعه تاریخ معاصر باشید به گونه‌ای که نشود تاریخ و ۱۶ آذر را تحریف کرد.

عباسی تبیین کرد: دانشگاه زنده و دانشجو بیدار است و تا زمانی که او مؤذن بیدار جامعه بیدار باشد، جامعه و دانشگاه می‌تواند در مسیر درست حرکت کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو