سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٠٤٩٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٨
 
صادقیان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد:
انتخاب درست، پایه و اساس شکل‌گیری یک خانواده شاد و مستحکم است
کارشناس و مشاور خانواده در اولین همایش باشگاه نبض خوشبختی ضمن تشریح پیش زمینه‌های یک انتخاب درست در بحث همسرگزینی، رسیدن به انتخاب صحیح را پایه و اساس شکل‌گیری یک خانواده شاد و مستحکم دانست.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نخستین همایش باشگاه نبض خوشبختی ویژه دانشجویان مجرد دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در تالار دانشجوی دانشکده پزشکی برگزار شد.

در این همایش دکتر صادقیان کارشناس و مشاور خانواده ضمن برشمردن گام‌های همسرگزینی از مرحله شناخت خود تا مرحله خواستگاری بر این نکته تاکید کرد؛ که ممکن است در این مراحل فرد نیازمند ایجاد تغییراتی در خود باشد و از آنجا که همه انسان‌ها قادر به تغییر هستند، ضروری است که برای اعمال این تغییرات تلاش کند. مثلا ممکن است فرد در خانواده‌ای رشد یافته باشد مه ابراز محبت در آن کمرنگ بوده و روحیه وی نیز با چنین شرایطی خو گرفته باشد، این فرد قطعا در زندگی مشترک نیاز به محبت کردن و محبت گرفتن دارد، پس باید تغییر را با مهرورزی به اطرافیان خود آغاز کند و سعی کند با محبت کردن به افراد پیرامونش در دوران تجرد، زمینه های عاطفی و محبت ورزی را در درون خود پررنگ سازد.

وی همچنین، در بحث خودشناسی (به عنوان اولین گام فرایند همسرگزینی)، اهمیت و ضرورت پذیرش خود و احترام به ویژگی‌های جسمی خود و دیگران را یادآور شد و خطاب به دانشجویان گفت: هرگز از ظاهر خودتان و دیگران ایراد نگیرید و بدانید که تفاوت‌های موجود در ویژگی های جسمی انسان ها یک امر عادی و لازمه ی خلقت مدبرانه ی الهی است؛ پس باید خود و دیگران را همانگونه که هست بپذیرید.

صادقیان ادامه داد: اما در بحث ویژگی‌های فردی و شناخت نقاط قوت و ضعف و اهداف در بسیاری موارد نیازمند بررسی و تغییر در خود هستیم؛ این مهم است که بدانیم پس از ازدواج وجود ما به دیگری هم تعلق دارد و هر چقدر نقاط ضعف و قوت ما و اهداف ما اصلاح شده تر و سنجیده تر باشد، آرامشی که از حضور ما در زندگی مشترک منعکس خواهد شد، ببشتر و پایدارتر خواهد بود.

وی در تشریح اهداف ازدواج نیز، ضمن برشمردن مواردی همچون بقای نسل، کسب ارامش، خروج از خودپرستی و خوددوستی، منطقی شدن و واقع گرایی، احساس مسوولیت، برخورداری از حسنه‌ی الهی، فاصله گیری از رفاقت‌های کاذب و افراطی و... به عنوان هدفهای ازدواج، مهمترین و اساسی ترین هدف در بین این موارد را رسیدن به آرامش عنوان کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو