چهارشنبه ٠١ آبان ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٦٢٤٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٦ تير ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام صافدل در کارگاه معرفتی و دانش‌افزایی با موضوع سیره رضوی:
تحول علمی هدفی بود که ائمه اطهار(ع) در جامعه به‌دنبال آن بودند
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: تحول علمی هدفی بود که ائمه اطهار(ع) در جامعه به‌دنبال آن بودند و امروز این رسالت خطیر بر دوش اساتید و فرهیختگان دانشگاهی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، کارگاه معرفتی و دانش‌افزایی با موضوع سیره رضوی ویژه اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در این نشست با اشاره به تاکید دین مبین اسلام بر اهتمام در اعتلای علمی جامعه عنوان داشت: تحول علمی هدفی بود که ائمه اطهار(ع) در جامعه به دنبال آن بودند و امروز این رسالت خطیر بر دوش اساتید و فرهیختگان دانشگاهی است تا زمینه‌های این رشد را در همه جوانب فراهم سازند.

حجت‌الاسلام  دکتر حسین صافدل در ادامه به اهمیت ارتباط صحیح اساتید با دانشجویان به عنوان کلید راهگشای رشد فرهنگی تاکید کرد و افزود: اساتید دانشگاه بایستی با به‌کارگیری سیره رضوی زمینه شکوفایی علمی-فرهنگی دانشجویان را فراهم کنند. جامعه‌ای که آرمان خواهی، فکر صحیح و ارتباط درست در آن ترویج پیدا کند به تعالی خواهد رسید و در این مسیر دانشگاهها نقش سازنده‌ای ایفا می‌کنند.

وی در بخش پایانی صحبتهای خود به لزوم تبیین بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در دانشگاهها به‌عنوان سند راهبردی پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه انقلابی برخواسته از تفکر انقلابی اساتید و فعالیت جهادگونه در فضای دانشگاهی است و مقام عظمای ولایت نیز در گام دوم انقلاب اسلامی تکیه را بر جوانان فرهیخته ایران اسلامی گذاشته‌اند و لذا تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در فضاهای علمی و فرهنگی یک وظیفه مهم بر دوش اساتید و فرهیختگان دانشگاهی است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو