جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٣٥٢٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام عارفی در جمع کارمندان و پرسنل بیمارستان فاطمةالزهرا(س) شهر کرمان:
مسئله انقلاب اسلامی مسئله اعتماد به وعده‌های الهی بود
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مسئله انقلاب اسلامی مسئله اعتماد به وعده‌های الهی بود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عارفی در جمع کارمندان و پرسنل بیمارستان فاطمةالزهرا(سلام الله علیها) شهر کرمان، پیرامون نصرت الهی در ایجاد و ابقای نظام اسلامی، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: مسئله انقلاب اسلامی، مسئله اعتماد به وعده‌های الهی بود. تجربه اعتماد به وعده نصرت الهی در انقلاب نشان داد که سنت های الهی در قرآن حقیقتی است که در فضای عینی زندگی قابل لمس کردن است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان معنای نصرت الهی و ویژگی های آن افزود: خدای متعال به شما وعده داده است که اگر دین و راه او و هدف های الهی را یاری کنید، شما را یاری خواهد کرد. یاری خدا به معنای یاری تمام نیروهای موجود در طبیعت و نیروهای ماوراء الطبیعی است که شما را یاری می‌کند تا همچنان به پیش بروید؛ همانگونه که گام اول را پیموده اید.

حجت‌الاسلام عارفی در ادامه، با اشاره به آیات قرآن پیرامون نصرت الهی افزود؛ با توجه به آیات قرآن، هرکس برای خدا کار کند، خداوند نیز تمام امکانات، علم و قدرت خویش را در اختیار او قرار می دهد. بدون شک هرکه خداوند را نصرت کند، نصرت خواهد شد.

وی در ادامه افزود: می توان با توکل به خداوند و اعتماد و حسن ظن به «وعده های موکد نصرت الهی» در قرآن، به‌کارگیری خرد، عزم و شجاعت بر تمامی موانع فائق آمد و پیروزمندانه از آنها عبور کرد.

حجت‌الاسلام عارفی با اشاره به اینکه امروز دنیای اسلام افق روشنی را در مقابل خود مشاهده می‌کند؛ افزود: دشمنان بزرگ و مستکبران گردن کلفت عالم که همه دنیا در اختیار آنها هست، امروز در مقابل خیزش امت‌های مسلمان و بیداری ملت های مسلمان احساس ناتوانی می کنند؛ راه بر روی آنها بسته است و این نشان دهنده وعده الهی است که فرمود: «و لینصرنّ اللهُ من ینصره انّ الله لقویّ عزیز». «و نُرید ان نمنّ علی الّذین الستضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین». «والله غالب علی امره»؛ این وعده های الهی به برکت بیداری و حرکت مسلمانان، به تدریج خود را نشان می دهد.

وی در ادامه با اشاره به آیات قرآن، حرکت انقلاب اسلامی در ایران را قدم گذاشتن در مسیر آرمان‌های الهی دانسته و تصریح کرد: این حرکت در تمامی دوران ها مورد هجوم تهدیدهای دشمنان بوده است. جمهوری اسلامی ملتی مستحکم و یکپارچه بوده و در این عرصه ای که دشمنان سعی دارند با قدرت خویش ملت ایران را به زانو دربیاورند، مردم مومن ایران با مشاهده این دشمنی ها، نه تنها ایمان و اراده ایشان سست نمی‌گردد، بلکه بیش از پیش بر حقانیت راه جمهوری اسلامی ایمان آورده و اعتمادشان به وعده های الهی بیشتر می‌شود. جمهوری اسلامی در این ۴۰ سال به وضوح نشان داده است که به کسی باج نخواهد داد و تهدید دشمنان اثری بر آن ندارد.

حجت‌الاسلام عارفی توطئه خبیث ترین شیاطین عالم نسبت به جمهوری اسلامی را تاییدی بر وعده‌های الهی بیان کرده و افزود: طبق وعده خداوند، هرگاه در مسیر مستقیم حرکت کنید، شیطان ها و کجروان با شما مقابله می‌کنند؛ حقیقتا که این توطئه ها مصداق آیات قرآن است.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی از همان لحظات ابتدایی مشمول لطف خداوند بوده و پیشرفت امروزه آن نیز حاصل عنایات الهی به ملت ایران است. امام خمینی(ره) همیشه این حرکت را به خداوند نسبت داده و پیروزی انقلاب را تنها معلول پشتیبانی حق تعالی بیان می‌کردند.

وی با بیان اینکه نصرت الهی به عمل مردم ایران تعلق گرفته است و نه به نژاد و ملیت؛ افزود: عنصر عمل خالصانه را باید حفظ کرد، همان عنصری که جلب کننده نصرت الهی است.

حجت‌الاسلام عارفی در ادامه ضمن بیان قدرت و استحکامات جمهوری اسلامی گفت: خداوند در این راه پشتیبان ماست؛ امام(رضوان الله علیه) فرمودند: «از ابتدای این راه، احساس کردم دست قدرتی کارها را پیش می‌برد.»

وی در پایان، باور داشتن نصرت الهی، تلاش در راه خدا، مقاومت در برابر دشمنان و نهراسیدن از دشمن را شروط تحقق نصرت الهی بیان کرد و افزود: امروزه هدف آمریکا از حضور در خلیج فارس، تنها ایجاد جنگ روانی و ترساندن عده‌ای ترسو در کشور است؛ تردید نکنید که هیچ جنگی رخ نخواهد داد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو