چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥١٧٧١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام عارفی در جمع مسئولین و کارکنان بیمارستان فاطمة‌الزهرا(س) شهر کرمان:
خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و عراق به‌معنای ضعف و شکست آمریکا در منطقه است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و عراق به‌معنای ضعف و شکست آمریکا در منطقه است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عارفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جمع مسئولین و کارکنان بیمارستان فاطمة‌الزهرا(سلام الله علیها) شهر کرمان، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن سال جدید به بیان وضعیت سیاسی منطقه خاورمیانه پرداخت.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ابتدا به اهمیت ماه شعبان اشاره کرد و اظهار داشت: ماه شعبان از دو جهت حائز اهمیت است؛ یکی از جنبه ذاتی و دیگری حوادثی که در این ماه رخ داده و بر منزلت آن افزوده است. ماه شعبان ماهی است که مملو از رحمت و رضوان الهی بوده و پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در آن روزه گرفته و شب زنده داری می‌کردند؛ ایشان تنها عبادات شخصی انجام نمی‌دادند بلکه کمک به نیازمندان از اولویت‌های ایشان بوده است.

وی ماه‌های رجب و شعبان را مقدمه‌ای برای ورود به ماه مبارک رمضان دانسته و افزود: باید در این دو ماه خود را از نظر معنوی آماده کنیم تا بتوانیم در شب‌های قدر به درجات والای کمال و انسانیت برسیم.

حجت‌الاسلام عارفی افزود: امام حسین(علیه السلام) کسی است که جامعه بشری را متحول کرد و به انسان‌ها درس آزادگی، معرفت، شهادت طلبی و عدم پذیرش ظلم و ستم را داد، هرچند که خود و فرزندانش فدا شوند؛ این یعنی فرد فدای جامعه و دینش شود حتی اگر آن فرد حسین(علیه السلام) باشد.

وی همچنین با بیان