شماره خبر :٥٥١٧٧١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام عارفی در جمع مسئولین و کارکنان بیمارستان فاطمة‌الزهرا(س) شهر کرمان:
خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و عراق به‌معنای ضعف و شکست آمریکا در منطقه است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و عراق به‌معنای ضعف و شکست آمریکا در منطقه است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عارفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جمع مسئولین و کارکنان بیمارستان فاطمة‌الزهرا(سلام الله علیها) شهر کرمان، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن سال جدید به بیان وضعیت سیاسی منطقه خاورمیانه پرداخت.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ابتدا به اهمیت ماه شعبان اشاره کرد و اظهار داشت: ماه شعبان از دو جهت حائز اهمیت است؛ یکی از جنبه ذاتی و دیگری حوادثی که در این ماه رخ داده و بر منزلت آن افزوده است. ماه شعبان ماهی است که مملو از رحمت و رضوان الهی بوده و پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در آن روزه گرفته و شب زنده داری می‌کردند؛ ایشان تنها عبادات شخصی انجام نمی‌دادند بلکه کمک به نیازمندان از اولویت‌های ایشان بوده است.

وی ماه‌های رجب و شعبان را مقدمه‌ای برای ورود به ماه مبارک رمضان دانسته و افزود: باید در این دو ماه خود را از نظر معنوی آماده کنیم تا بتوانیم در شب‌های قدر به درجات والای کمال و انسانیت برسیم.

حجت‌الاسلام عارفی افزود: امام حسین(علیه السلام) کسی است که جامعه بشری را متحول کرد و به انسان‌ها درس آزادگی، معرفت، شهادت طلبی و عدم پذیرش ظلم و ستم را داد، هرچند که خود و فرزندانش فدا شوند؛ این یعنی فرد فدای جامعه و دینش شود حتی اگر آن فرد حسین(علیه السلام) باشد.

وی همچنین با بیان فعالیت‌های سیاسی امام سجاد(علیه السلام) پس از شهادت پدر بزرگوارشان افزود: امام سجاد(علیه السلام) با سبک دعا و جنگ نرم، اهل بیت(ع) را به جایگاه اصلی خود بازگرداند.

وی در ادامه به‌مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل(علیه السلام) و روز جانباز، ادب و وفاداری را دو ویژگی اصلی آن حضرت بیان کرده و افزود: امام سجاد(علیه السلام) می‌فرمایند: «خداوند چنان منزلتی به عمویم عباس می‌دهد که تمام شهدا در روز قیامت به آن غبطه می‌خورند.»

حجت‌الاسلام عارفی با اشاره به آیات ۲۰ سوره مبارکه رعد و ۲۵ سوره بقره پیرامون وفای به عهد افزود: این عهد خداست که از شیطان درون، بیرون و شیطان آمریکا پیروی نکرده و از خدا و ولی امر تبعیت کنیم.

وی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به وضعیت منطقه و خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه افزود: آمریکا اعلام کرد که کار داعش را در منطقه تمام کرده و می‌خواهد منطقه را ترک کند، در صورتی که چندی قبل کار داعش توسط ایران تمام شده بود و آمریکا خود به‌وجود آورنده داعش است.

حجت‌الاسلام عارفی با اشاره به سخنان مسئولین کشور عراق و رئیس جمهور سوریه پیرامون اشغالگر خواندن آمریکا افزود: آمریکا در این شرایط دولت ترکیه را به‌عنوان ریش سفید قرار داد تا به شکل محترمانه از منطقه فرار کند؛ در واقع ترکیه اعلام کرد که بخش‌های امنیتی که پیش از این بر عهده آمریکا بوده است را عهده‌دار شده و با آمریکا توافق کرده است که منطقه را ترک کند، در حالی که برای همه آشکار است که این به‌معنای ضعف و شکست آمریکا در منطقه می‌باشد.

وی هدف از تجمیع نیروها توسط آمریکا را ایجاد نوعی امنیت پوششی برای خود و همچنین ایجاد ترس و وحشت برای ایران دانسته و افزود: متاسفانه برخی تحلیل‌گران داخلی این حرکت را نشانه آمادگی آمریکا برای حمله به ایران بیان می‌کنند که همچین چیزی امکان‌پذیر نیست، زیرا رزمندگان کرد در عراق که با ایران رابطه صمیمی دارند اجازه هیچ حرکتی را به آمریکا نخواهند داد.

وی همچنین دسترسی به سلاح پلاسما، لیزر جامد و موشک‌های دور برد را از عوامل بازدارنده آمریکا برای حمله به ایران دانسته و افزود: آمریکا قدرت حمله به ایران را ندارد بلکه به دنبال ترغیب کشور عربستان برای حمله به ایران و یا ایجاد اختلاف بین کشورهای مسلمان و کشور ایران است.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو