شماره خبر :٥٥١٧٦٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام جلیلی به‌مناسبت میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز:
جانبازان و ایثارگران پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامى ما هستند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان شرقی: جانبازان و ایثارگران با تبعیت از علمدار کربلا پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامى ما هستند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر جلیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان شرقی با تبریک ولادت باسعادت حضرت ابالفضل العباس(ع) گفت: این روز با سعادت را كه به پاس جانبازى‌ها و رشادت‌هاى علمدار كربلا، روز جانباز نامگذارى شده است، را به تمامى جانبازان انقلاب اسلامى كه با الگو قراردادن بزرگ جانباز كربلا در راه دفاع از ارزش‌هاى انقلاب اسلامى، بهترین سرمایه‌هاى وجودى خود را ایثار كردند و در راه اعتلاى دین، جانبازى‌هاى وصف ناشدنى از خود بروز دادند را تبریك گفته و براى همه این عزیزان، آرزوى سلامتى داریم.

جلیلی با اشاره به نحوه تربیت علمدار کربلا افزود: تربیت یافتگى در دامان عصمت و امامت در دوران کودکی و نوجوانى از او شخصیتى ممتاز و شجاع و رشید و بابصیرت به‌وجود آورد و او را براى روزهاى سخت و سرنوشت‌ساز و براى دفاع از جایگاه امامت و ولایت آماده نمود. چنان‌كه از همان روزهاى نوجوانى گویى این نقش سرنوشت‌ساز براى او رقم خورده بود. گاه كه على(ع) با نگاه بصیرت‌آمیز خود آینده عباس را نظاره مى‌كرد، با لبخندى رضایت‌آمیز، سرشك غم از دیدگان جارى مى‌كرد و چون همسر مهربانش از علت گریه مى‌پرسید، مى‌فرمود: دستان عباس در راه یارى حسین(ع) قطع خواهد شد. آنگاه از مقام و عظمت پسر دلبندش نزد خداوند چنین خبر مى‌داد: پروردگار متعال دو بال به او خواهد داد تا به‌سان عمویش جعفر بن ابى طالب در بهشت پرواز كند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان شرقی ادامه داد: فرزند شجاع و پاكدل على(ع) در مدت ۱۴ سال و چهل و هفت روز، كه با پدر زیست، همیشه در حرب و محراب و غربت و وطن در كنار او حضور داشت. در ایام دشوار خلافت، لحظه‌اى از وى جدا نشد و آنگاه كه در سال ۳۷ هجرى قمرى جنگ صفین پیش آمد، با آن كه حدود دوازده سال داشت، حماسه‌اى جاوید آفرید. او در این جنگ ازجمله افرادى بود كه به فرماندهى مالك اشتر در جنگ صفین به فرات حمله كردند و براى لشگریان امام على(ع) آب آوردند.

جلیلی تاکید کرد: آن بزرگوار آنچه را از محضر آن سه امام معصوم آموخته بود، در كربلا آشكار ساخت و حماسه‌سازِ نام آورِ عاشوراى حسینى و علمدار غیرت و وفادارى در تمام تاریخ شد. در وفادارى و بصیرت او همین بس كه وقتى دشمن خواست با نفوذ در لشكر و با استفاده از تطمیع و خدعه، آن بزرگوار را از لشكر امام جدا كند و از این طریق و با پیروزى در جنگ روانى، امام حسین(ع) را شكست دهد، او این خدعه را شناخت و دشمن را شكست داد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه باب‌الحوائجی حضرت عباس(ع) تصریح کرد: جانباز و قهرمان كربلا، همه صفاتى را كه یك پیرو واقعى معصوم باید داشته باشد را دارا بود. او آموزگارى است كه چگونگى پیروى از ولایت و جانبازى در راه حقیقت را به دیگران آموخته است. همین امر سبب شده است كه در روز قیامت همه شهدا بر مقام و منزلت آن بزرگ مرد تاریخ غبطه بخورند و نزد محبان و شیعیان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نیز جایگاه بس عظیم و جلیل القدر بدست آورد و او را باب الحوائج بنامند.

جلیلی خاطرنشان کرد: روز ولادت حضرت عباس(ع) به پاس این مقام علمى و اخلاقى و معنوى و نیز جانبازى‌ها و رشادت‌هاى ایشان كه الگوى تمام عیار انسانیت، شرف و ایثار شده است، روز جانباز نامگذارى شده است تا بدین وسیله همه ما آن شخصیت بزرگوار را الگوى خود در دفاع از دین و امامت و ولایت قرار دهیم و هم از جانبازانى كه با پیروى از ایشان بهترین سرمایه‌هاى وجودى خویش را در راه انقلاب و ارزش‌هاى اسلامى ایثار كردند، تقدیر نماییم.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان شرقی ضمن پاسداشت جانبازان انقلاب اسلامی افزود: وجود جانبازان و ایثارگران در جامعه ما همچون وجود عباس در سپاه سیدالشهدا(ع) می‌باشد. علمداران انقلاب یعنى جانبازان مانده‌اند تا پرچم امام را برافراشته نگاه دارند. آنان مانده‌اند تا بگویند كدام راه، راه اصیل انقلاب است. به‌همین‌دلیل جانبازان و ایثارگران پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامى ما هستند. آنان شور و نشاط حسینى را در جامعه برپا داشته‌اند، و هم چنان در صحنه باقى مانده‌اند تا ولایت تنها نماند وآنان مانده‌اند تا مصیبت‌هاى صدر اسلام تكرار نشود و ذهن مردم از عطر ولایت تهى نگردد. ما وظیفه داریم این سرمایه‌ها را حفظ نماییم و قدر بدانیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو