چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥١٧٦٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام جلیلی به‌مناسبت میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز:
جانبازان و ایثارگران پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامى ما هستند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان شرقی: جانبازان و ایثارگران با تبعیت از علمدار کربلا پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامى ما هستند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر جلیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان شرقی با تبریک ولادت باسعادت حضرت ابالفضل العباس(ع) گفت: این روز با سعادت را كه به پاس جانبازى‌ها و رشادت‌هاى علمدار كربلا، روز جانباز نامگذارى شده است، را به تمامى جانبازان انقلاب اسلامى كه با الگو قراردادن بزرگ جانباز كربلا در راه دفاع از ارزش‌هاى انقلاب اسلامى، بهترین سرمایه‌هاى وجودى خود را ایثار كردند و در راه اعتلاى دین، جانبازى‌هاى وصف ناشدنى از خود بروز دادند را تبریك گفته و براى همه این عزیزان، آرزوى سلامتى داریم.

جلیلی با اشاره به نحوه تربیت علمدار کربلا افزود: تربیت یافتگى در دامان عصمت و امامت در دوران کودکی و نوجوانى از او شخصیتى ممتاز و شجاع و رشید و بابصیرت به‌وجود آورد و او را براى روزهاى سخت و سرنوشت‌ساز و براى دفاع از جایگاه امامت و ولایت آماده نمود. چنان‌كه از همان روزهاى نوجوانى گویى این نقش سرنوشت‌ساز براى او رقم خورده بود. گاه كه على(ع) با نگاه بصیرت‌آمیز خود آینده عباس را نظاره مى‌كرد، با لبخندى رضایت‌آمیز، سرشك غم از دیدگان جارى مى‌كرد و چون همسر مهربانش از علت گریه مى‌پرسید، مى‌فرمود: دستان عباس در راه یارى حسین(ع) قطع خواهد شد. آنگاه از مقام و عظمت پسر دلبندش نزد خداوند چنین خبر مى‌داد: پروردگار متعال دو بال به او خواهد داد تا به‌سان ع