شماره خبر :٥٥١٧٤٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨
 
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با مسئولان دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان:
علم و دین باید با یکدیگر و در کنار هم باشند
حجت‌الاسلام عبادی گفت: علم و دین باید با یکدیگر و در کنار هم باشند؛ اگر دین از دانش جدا شوند سر از خرافات در می‌آورد و اگر دانش از دین جدا شود آتش به بار خواهد آورد، لذا باید قدر این فرصت را بدانیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سید علیرضا عبادی نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نظام تکوین و تشریع هر دو به یک منبع که همان ذات مقدس پروردگار است برمی‌گردد، اظهار کرد: مشکل بشر اینجاست که هر کاری که دلش می‌خواهد انجام می‌دهد، در حالی که اگر به رمز حکمت عمل کند سعادت دنیا و آخرت را کسب خواهد کرد.

وی افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این زمینه فراهم شده است که در کنار علم، ایمان نیز وجود داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بشر از راه دانش به علوم دست پیدا می‌کند اما دانش به تنهایی کافی نیست و باید همراه با ایمان باشد.

حجت‌الاسلام عبادی با اشاره به اینکه اگر ایمان به علم، جهت ندهد نتیجه آن همین وحشی‌گیری‌های مسلحانه بشری است، تصریح کرد: علم و دین باید با یکدیگر و در کنار هم باشند؛ اگر دین از دانش جدا شوند سر از خرافات در می‌آورد و اگر دانش از دین جدا شود آتش به بار خواهد آورد، لذا باید قدر این فرصت را بدانیم.

وی با بیان اینکه کسی که خودش را با دانش به نادانی می‌زند هرگز از خواب بیدار نخواهد شد، ادامه داد: محیط‌های علمی باید محیطی ایمانی باشند که هر چه علم بیشتر شود ایمان نیز قوی گردد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی خطاب به مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: وجود و حضور شما در لباس روحانیت در کنار دانشمندان و دانشجویان چه در مسائل پزشکی و دیگر رشته‌ها یک ضرورت تکوینی است.

حجت‌الاسلام عبادی با بیان اینکه انسان صرفا یک موجود فیزیکی نیست، بلکه انسان، انسان است و قبل از هر چیز باید انسانیت شناخته شود، ابراز داشت: مسئله سلامت بسیار مهم و جزء نعمت‌های استثنایی است، اما در سلامت تنها سلامت جسمی مطرح نیست، بلکه سلامت روحی، فکری و عقیدتی نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه این مشکلاتی که امروز برای بشر به وجود می‌آید، همان بیماری‌های فکری، عقیدتی و روحی است، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم ضایعات بیماری‌های عفونی را در طول تاریخ با آسیب‌هایی که بشر از نظر اخلافی، فکری و روحی دیده است، مقایسه کنیم، مشاهده خواهد شد که این دو هیچگاه با یکدیگر قابل قیاس نیستند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد: حضور علما در کنار دانشمندان بسیار قابل ارزش است و باید از این فرصت استفاده کرد تا برای جامعه خیر و برکت به همراه داشته باشد و مزیت بودن این دو در کنار هم را نیز باید طلبه و دانشجو بفهمند.

حجت‌الاسلام عبادی افزود: در راه قرار داریم اما با مقصد فاصله داریم، لذا باید به اصل خود برگشته و به افرادی که اسلام واقعی را در خود پیاده کرده‌اند، مراجعه کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی در پایان گفت: امید است وجود و حضور شما در محیط‌های علمی و بودن در کنار دانشمندان، اساتید و دانشجویان، نمونه‌ای قابل ارائه به تمامی جهان هستی باشد، لذا اگر به آن کیفیت لازم را تزریق کنیم حرفی برای گفتن خواهیم داشت و اگر صرفا یک کار اداری و فیزیکی باشد مطمئن باشید که ضرر خواهیم کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو