پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥١٢١٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام علی‌اصغر حمزه در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان:
اگر جوانان وارد میدان شوند روح تازه‌ای به فضای سیاسی و اجتماعی کشور دمیده‌خواهد شد
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: اگر جوانان وارد میدان شوند از ناکارآمدی‌ها در حوزه‌های مختلف جدا خواهیم‌ شد و می‌بینیم که روح تازه‌ای به فضای سیاسی و اجتماعی کشور دمیده‌ خواهد شد.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علی‌اصغر حمزه، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرمان در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه با اشاره به بحث بیانیه مقام معظم رهبری با عنوان گام دوم انقلاب گفت: این سند ارزشمند است و راهکاری برای عمل در دهه پنجم انقلاب است و هسته مرکزی بیانیه، سپردن کار به جوانان است. اگر می‌خواهیم پیشرفت داشته باشیم باید کارها را به جوانان بسپاریم.

وی افزود: دو رکن اصلی این بیانیه افتخار به گذشته و امید به آینده است و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره می‌کنند که، برخلاف بسیاری از انقلاب‌ها که بعد از گذشت چند سال شعارها و معیارهایشان تغییر کرد، ایران بعد از ۴۰سال روی شعارهای اصلی خود ایستاد و می‌خواهد همان جهت را ادامه دهد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرمان خاطرنشان کرد: ۴۰ سالی گه گذشت عملکرد نسل اول و دوم انقلاب است که طبیعتا نقاط قوت و ضعف داشت و در گام دوم مقام معظم رهبری خطاب به جوانان می‌گوید که پا به میدان گذاشته و عملا شروع به کار کنند.

وی ادامه داد: سه مسأله در این قضیه اشاره به جوانان وجود دارد؛ اول بحث آرمان‌خواهی جوانان است، چون جوانان آرمان‌خواه‌تر و به دور از محافظه‌کاری هستند، دوم کارآمدی جوانان، سوم اینکه اگر جوانان وارد میدان شوند از ناکارآمدی‌ها در حوزه‌های مختلف جدا خواهیم‌ شد و می‌بینیم که روح تازه‌ای به فضای سیاسی و اجتماعی کشور دمیده‌ خواهد شد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرمان در آخر، مطالعه این بیانیه مقام معظم رهبری را توصیه کرد.