دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥١١٠٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام حسنی در مراسم بدرقۀ ۵۵۰ نفر از کاروان راهیان‌نور بسیج دانشجویی محور خواهران:
آبرو، عزّت، عظمت، شجاعت، استقلال، آزادی و امنیت کشور مرهون خون شهدای مظلوم دفاع مقدس و مدافعان حرم است
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: آبرو، عزّت، عظمت، شجاعت، استقلال، آزادی و امنیت کشور مرهون خون شهدای مظلوم دفاع مقدس و مدافعان حرم است.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم بدرقۀ محور خواهران کاروان راهیان‌نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان اردبیل با نام عمّار و با شعار محوری «گام دوم انقلاب اسلامی به‌سوی نور» با ظرفیت ۵۵۰ نفر در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهدای انقلاب اسلامی، گفت: شما زائران به محلی اعزام می‌شوید که مظلومیت شهدا را آشکارا در آن خواهید دید.

وی در ادامه با اشاره به شبهه‌افکنی دشمنان درخصوص جنگ ایران با دیگر کشورها، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ابداً با کسی جنگ نکرده است و هیچ ملتی نیز از جنگ خوشحال نمی‌شود.

حسنی تشریح کرد: این را بدانیم که وقتی از سوی دشمنان به کشور ما حمله شد، جوانان ما در مقابل تهاجم و حملۀ استکبار جهانی ایستادگی کردند و برای کشور و مردم غیور آن عزت، عظمت، استقلال، قدرت و امنیت آفریدند.

وی تاکید کرد: ما همواره هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشته و آبرو، قدرت، امنیت، استقلال، آزادی و عزت و عظمت آن را مرهون خون شهدا می‌دانیم که جانانه با صداقت خود در مقابل دشمن ایستادگی کردند.

حجت‌الاسلام حسنی با بیان اینکه جنگ حق علیه باطل در طول تاریخ بوده است، تصریح کرد: امروز در مقابل استکبار و کفر جهانی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده است و طبق آیات قرآن کریم ما پیروز خواهیم شد.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانۀ آمریکا علیه ملت شریف ایران گفت: ما از مکتب سیدالشهداء(ع) و شهدای گرانقدرمان درس ایستادگی، ابتکار عمل، شهامت و شجاعت گرفته‌ایم و با عنایت الهی این توطئه‌های دشمن نیز شکست خواهد خورد.

دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در ابتدای این مراسم با تاکید بر نقش اساسی دانشگاهیان در رشد و توسعۀ مادی و تمدنی کشورها، افزود: همواره در طول تاریخ دانشجویان به‌عنوان گروه‌های مرجع، اثرگذاری لازم را ایجاد کرده‌اند.

وی با اشاره به وظیفۀ خطیر جوانان به‌خصوص دانشجویان در گام دوم انقلاب اسلامی، اهمیت علم و پژوهش و فناوری را یادآور شد و گفت: اگر دشمنان اسلام حوزۀ اقتصادی کشور را تنها محل آسیب‌پذیر نظام اسلامی می‌دانند، جوانان امروز نیز همانند جوانانی که در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند، باید وارد عرصه جنگ اقتصادی شده و با رشد و توسعۀ اقتصادی کشور، آسیب ها را کاهش دهند.

حبیبی اقتصاد دانش‌بنیان را مسبب اصلی رشد و اعتلای کشورها عنوان نمود و گفت: دانشجویان می‌توانند با راه‌اندازی این شرکت‌ها در بخش‌های مختلف، نقش آفرینی کنند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی راهیان‌نور را محل تقویت انرژی روحی و معنوی دانست و گفت: خواهران می‌توانند ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، بعد از بازگشت به دانشگاه حجاب و عفاف و اثرات مثبت آن را با دوستان خود در میان بگذارند.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو